Rammi.cz

Rammi.cz náhodný obrázek

Realitní kanceláře v Praze

Červen 1st, 2005 · Komentářů: 3 · Dlouhá chvíle

Původně jsem vlastně ani žádný článek o realitních kancelářích psát nechtěl, ale musím zmínit alespoň některé z nich.

UPDATE 11.10.2006: Nedá mi to abych do tohoto článku nevložil krátkou informaci o tom, že jsme spustili nový realitní vyhledávač. Prohledává desítky tisíc inzerátů bytů a domů každý den, zkuste to s ním. Pokud si necháte zasílat vyhledávání emailem, budete opravdu dostávat jen to, co chcete, takže skušenost, kterou popisuji dále vám u nás nehrozí.

Update 5.3.2019: Můj realitní vyhledávač je stále mezi námi, zažil několik faceliftů a opět prohledává cca 40 tis inzerátů kaýdý den. Již 12 let.

Včera jsem zadal poptávku na server sreality.cz ve znění:

Mezonet 100m2
Prodej: 3 000 000 Kč za nemovitost
Region: Praha

Mám zájem o mezonetový byt 100m2, (3+1, 4+1) nebo větší, pokud možno s terasou. Do 3.000.000 kč. S dobrou dostupností do centra. Případně půdní prostory před rekonstrukcí v ceně do 2.000.000 kč.

Z tohoto serveru mi také téměř obratem přišel mail:
Na zaklade Vaseho pozadavku (ulozeni poptavky do databaze serveru a nastaveni sluzby zasilani nabidek emailem) v nasledne specifikaci : Byty (osobni), Prodej, Praha, 3000000 Kc za nemovitost
system pro Vas vygeneroval z databaze tyto odpovidajici nabidky:
Vypis sparovanych poptavek a nabidek z databaze serveru ze dne 31.05.2005

A následuje výpis inzerátů, které nemají vůbec nic společného s tím co jsem chtěl. Dobrá, řekl jsem si po přečtení 5tého inzerátu bytu 1+1 o velikosti 36 m2, odpověděl automat snad přijdou ještě ručně vybrané nabídky. Mail jsem bez dočtení zavřel.
Jenže chvíli na to přišel jiný mail od společnosti RÁJ NEMOVITOSTÍ, s.r.o., kde bylo v Excel příloze asi 5 stránek nabídek… ale opět nabídek garsoniér, bytů 1+1, nebo dokonce garáží – to mne opravdu nezajímá. A to je také to, co mne motivovalo k napsání tohoto „realitního“ článku. Dnes jsem také odepsal dosti rozzlobený mail a jsem zvědav na odpověď.

Dobrý den,
Myslím, že jsem ve své poptávce dostatečně jasně uvedl, že mám zájem o mezonetový byt o ploše 100m2 a větší. Pokud vám to nepřipadá jako dostatečná definice požadavků, musím vám tedy explicitně sdělit ze o byty menší než 100m2 nemám zájem. Taktéž nemám zájem o byty s cenou nad 3 miliony a byty se špatnou dostupností do centra.
Vaše nabídka je určite zajímavá, bohužel však pro někoho jiného. Já v ní nenašel ani jeden byt, vyhovující mým požadavkům. Doufám tedy, že jste ji mi zaslali omylem.
Jistě chápete, že nemám čas procházet všechny nabídky všech realitních kanceláří které „pracují“ tímto způsobem. Pokud mi zaslete JEN nabídky, vyhovujicí mé poptávce alespoň do určité míry, budu plně spokojen… To je ostatně služba, které má vaše konkurence ve svém portfoliu, a zároveň je to služba, která jaksi vyplývá z podstaty poptávky. Pokud takovouto službu pro zákazníky nemáte, pak nevím jaký je váš důvod pro přijímání poptávek a tudíž vás tímto výslovně žádám o odstranění mé adresy z vaší databáze dle § 5 zákona 101/2000.
Děkuji za pochopení,
Jiří Herník

Ale abych jen nehanil, přišly mi také nabídky ze dvou dalších realitních kanceláří, kde se alespoň snažili, najít něco vyhovujícího ze své nabídky. Z realitní kanceláře hot-reality.cz přišla jedna nabídka bytu, který je sice o něco menší než 100m, ale i tak je pro mne stále zajímavý, protože všechny ostatní parametry splňuje.
Snažili se také v kanceláři direktreal.cz, odkud mi přišla nabídka jen mezonetových bytů z nichž sice také ani jeden nesplňuje všechny parametry najednou, ale něco zajímavého se vybrat určitě dá.
Myslím že slovo poptávka znamená že něco chci, a dokonce že vím co chci… Když hledám byt 4+1 tak se určitě nespokojím s garáží. Umíte si představit že byste přišli do autosalónu, chtěli Octavii combi, a prodejce by se vám snažil nabízet místo velkého auta malý scooter? Asi byste zkusili zopakovat, že chcete velké auto a ne malou motorku a pokud by nepochopili ani potom, zřejmě byste od těch nechápavců rychle utekli – nemám pravdu? Stejně přistupuji k realitním kancelářím a věřím že se najdou další takové, které mi nabídnou to o co mám zájem. Jako to zatím udělaly Hot reality a Direkt real


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 140 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Tagy:

3 Komentářů ↓

 • rony

  jo o klasika 😉

  je to take mensie spamovanie pri ktorom ten, co programoval ten system zasielania dostal prikaz: posielaj mu vsetko „co ked ho nieco zaujme“. Lenze tu sa nerozhodujem ci si kupim airways alebo pedro.

 • Džendys

  😯
  Hele a dá se to charakterizovat jako spam? Platí na to nějaký „antispamový“ zákony? Tím by se dalo taky pohrozit, né?

 • Jirka H.

  Jo, to ja znam realitku, co klientovi dava rady pres ICQ zdarma… :o)

Co si myslíš ty?

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist