Rammi.cz

Rammi.cz náhodný obrázek

Založení s.r.o. – Podnikání na dosah ruky

Červenec 9th, 2019 · Zatím nejsou komentáře · Ostatní

Chcete začít podnikat a rádi byste si založili svou první společnost? Tak to jste tu správně, neboť následující řádky pojednávají o tom, jak založit s.r.o. Společnost s ručením omezeným je jednou z populárních forem obchodní společnosti, v Česku se pak dokonce jedná o suverénně nejrozšířenější formu podnikání. 

Důvodů k tomu je hned několik, jedním z těch nejzásadnějších je skutečnost, že vám jakožto základní kapitál stačí pouhá 1 Kč. 

Co je potřeba splnit pro zřízení s.r.o.? 

Podmínky založení s.r.o. upravuje zákon č. 90/2012 Sb., o obchodních korporacích. Časová a administrativní náročnost celého procesu se pak odvíjí od toho, zdali předmětem vašeho podnikání bude volná či vázaná (např. koncesovaná) živnost – v druhém případě totiž budete potřebovat i řadu dodatečných dokumentů, například ten o odborné způsobilosti vašeho odpovědného zástupce. 

Nejzásadnějším a častokráte i tím nejproblematičtějším krokem je sepsání společenské smlouvy, popřípadě zakladatelské listiny – ta postačuje, pokud jste pouze jediným společníkem, jejíž obsah je schválen a notářsky ověřen na první valné hromadě. Takovýto zakladatelský dokument musí ze zákona obsahovat: 

  • název firmy (nesmí být klamavý, ani snadno zaměnitelný, musí obsahovat právní formu – tj. s.r.o.) 
  • adresu sídla společnosti (postačuje virtuální adresa) 
  • určení společníků 
  • předmět podnikání 
  • výši základního kapitálu a výši vkladu každého společníka včetně způsobu a lhůty splácení vkladu 
  • jména a bydliště prvních jednatelů společnosti a způsob, jakým jednají jménem společnosti 
  • jména a bydliště členů první dozorčí rady (pokud se zřizuje) 
  • určení správce vkladu 
  • stanovení výše rezervního fondu a způsobu jeho vytvoření 

Mezi další náležitosti založení s.r.o. patří vydání čestného prohlášení, zaevidování notářsky ověřených podpisových vzorů budoucích jednatelů a zřízení účtu v bance za účelem složení základního kapitálu. 

Je tedy patrné, že založení společnosti s ručením omezeným není nikterak časově nenáročnou záležitostí, trvá obvykle 2-6 týdnů, navíc v případě komplikací se může i výrazněji protáhnout.

Rovněž finanční náklady s ním spojené nejsou zanedbatelné, například součástí návrhu na zápis do obchodního rejstříku musí být kolková známka ve výši 6 000 Kč. 

Nechte si firmu založit zcela bez práce 

Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem o časové i finanční náročnosti procesu zřízení spol. s r.o. může být elegantním a nesmírně efektivním řešením koupě založené s.r.o. Pokud se rozhodnete si takovouto s.r.o. na klíčpořídit, nebudete muset věnovat vůbec žádné úsilí jejímu založení a můžete se tak rovnou naplno začít zabývat svým podnikáním, což vám umožní získat náskok před konkurencí.

Navíc v konečném důsledku i ušetříte, neboť cena při koupi již založené spol. s r.o. je konečná a neměnná, a nemůže být navýšena například jako v případě řešení neustálých nejasností v zakladatelském dokumentu s právníkem. 

Autor: Parkerhill.cz – zakládání offshore i CZ společností


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 140 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Tagy:

Napiš první komentář! ↓

Zatím tu není žádný komentář... Odstartuj to vyplněním formuláře níže.

Co si myslíš ty?

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist