Rammi.cz

Rammi.cz náhodný obrázek

Založte si vlastní kryptoměnu

Září 19th, 2019 · Zatím nejsou komentáře · Ostatní

Kryptoměna je bezhotovostní jednotka sloužící jako platidlo. Je to digitální měna, kterou na rozdíl od peněz nikdy fyzicky neuvidíte, což je zároveň její největší výhodou-nikdo jí nemůže zfalšovat, nikdo ji nemůže zvenčí ovlivnit.

Investice do kryptoměny se vyplatí vždy, její potenciál stejně jako její cena každý den raketově roste. V budoucnu se možná dočkáme doby, kdy i běžní smrtelníci budou platit svoji ranní kávu pomocí kryptoměny, protože obyčejné peníze nebudou stačit.

Jak vlastně kryptoměna vznikla, jaké jsou její výhody a jak si vytvořit tu svoji? Dozvíte se v následujícím článku.

Jak vznikla kryptoměna?

Původně kryptoměna byla pouze jakýsi koncept z programátorského prostředí, který měl nahradit hotovostní a bankovní transakce. První myšlenky na platební jednotku, která by neznala hranice, byla by neovlivnitelná a anonymní, přišly již ve 20. století.

Ve svých začátcích kryptoměna vlastně nefungovala jako „měna“ v pravém slova smyslu. Fungovala spíše jako šek nebo směnka a nahrazovala jen menší platby. Během let se kryptoměny a její portály zdokonalovaly a vyvíjely až se dostaly do nynější podoby měny, která je nepadělatelná, bez vlivu všech autorit a vlád a zcela transparentní, což z ní činí platidlo budoucnosti.

Jak ji získat?

Pokud jste již slyšeli o tom, že kryptoměnu lze získat pomocí těžby, nemusíte si hned představovat krumpáč a lopatu, proces jejího získávání je mnohem sofistikovanější. Těžba probíhá na vašem počítači, který musí být dostatečně výkonný na to, aby neustálý zápřah utáhl.

Pouze necháte běžet nainstalovaný program, máte počítač připojený k internetu a získáváte tak kryptoměnu. Jak jednoduše řečeno samotná těžba funguje? Počítač počítá složité matematické úlohy zadané programem. Čí počítač úlohu vypočítá první, ten získá odměnu v řádu až stovek tisíc amerických dolarů, ostatní začínají od začátku.

Proč investovat do digitální měny?

  • Budoucnost kryptoměn je zajištěna. Technologický rozvoj jsou stále na vzestupu a stejně jako jsme se zbavili drahých kamenů, brzo se zbavíme i peněz a přejdeme plynule na kryptoměnu.
  • Je neovlivnitelná. V čele českého bankovního systému stojí jedna centrální banka, která všechno kontroluje, jak ostatní banky, tak celou měnu-kryptoměny se tohle netýká. Je decentralizovaná, tedy nemá žádnou samotnou autoritu, ale je kontrolovaná pomocí velkého množství na sobě nezávislých počítačů. Pády, stejně jako vzestupy, měn vnějšího neinternetového světa na ni nemají žádný vliv.
  • Je nepadělatelná. Kromě toho, že ji vlastně nelze fyzicky vlastnit (držet v ruce), tak ji také nelze zfalšovat. Je chráněna specifickým kryptografickým kódem i systémem Blockchain, který zajišťuje transparentnost transakcí.
  • Žádné čekání několik dní na příchozí transakci. Transakce cestuje po celém světě za zlomek času.
  • Je anonymní. Neuvádíte žádné osobní údaje.

5 kroků pro získání vlastní kryptoměny

1) Učte se

Abyste dokázali měnu ovládnout a porozumět trhu, musíte mu dokonale rozumět. Nastudujte si co nejvíce informací na internetu, zjistěte, kdy je nejvýhodnější investovat, jaká vám hrozí rizika, učte se o jiných kryptoměnách. Teprve až dokonale porozumíte fungování celého systému, budete ho moct ovládnout a později vytvořit i kryptoměnu vlastní.

2) Vytvořte vlastní blokovací řetězec

O systému Blockchain, který zaznamenává transakce a jejich transparentnost jsme již mluvili. Tento bod je poněkud složitější a pokud nejste vysokoškolsky vzdělaný vývojář a programátor, jen těžko porozumíte složitosti fungování takového blokovacího řetězce. Je tu však jednodušší cesta. Stačí najít již vytvořený řetězec, pozměnit pár informací a získat tak vlastní.

3) Zašifrujte svoji měnu

Nejjednodušší bude přenechat tento krok specializovaným firmám. Musíte za to sice zaplatit, ale proces je příliš zdlouhavý a složitý na to, abyste ho dělali vy sami. Stačí poskytnout firmě své logo či jméno a oni už vše udělají za vás. Prvně se však rozhodněte, zda chcete mít svoji měnu ve formě žetonů, nebo mincí.

4) Jděte do toho po hlavě

Pokud se vám již povedlo vytvořit vlastní kryptoměnu, není nic jednoduššího než ji dát na trh. Díky ostatním, kteří budou měnu využívat pro své transakce, pak sama nabude na hodnotě a bude tak mít šanci se na trhu udržet.

5) Čas plyne, měna se mění

Pokud hned v začátcích neuspějete, nezoufejte. Až 46 % nově založených kryptoměn nepřežije první rok. Je však více než 50% šance, že to ta vaše nebude. Proto pokud selžete, nevzdávejte to, a dál obchodujte s kryptoměnami, protože v nich je budoucnost.

Chcete pomoci se založením své vlastní kryptoměny pro své podnikání? Využijte nezávaznou konzultaci na stránkách www.parkerhill.cz, kde vám pomohou s právní otázkou celé věci.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 140 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Tagy:

Napiš první komentář! ↓

Zatím tu není žádný komentář... Odstartuj to vyplněním formuláře níže.

Co si myslíš ty?

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist