Rammi.cz

Rammi.cz náhodný obrázek

Proč se vyplatí ready made společnost?

Květen 9th, 2019 · Zatím nejsou komentáře · Ostatní

Chcete podnikat a chcete podnikat hned? Potřebujete založit společnost, ale děsí vás úmorný administrativní proces? Nebylo by skvělé, kdyby všechny úkony spojené se založením společnosti za vás udělal někdo jiný?

Naštěstí existuje řešení, a to ve formě ready made společnosti. Zkrátka – pořiďte si novou firmu klidně ještě dnes.

Co to je ready made společnost

Jedná se o velmi populární a plošně se rozvíjející způsob, jak si obstarat vlastní s.r.o. bez námahy. Jde totiž o již předzaloženou společnost, která je zapsaná v obchodním rejstříku, má svoje IČ, svůj názevsídlo a zcela splacený základní kapitál.

Co je však podstatné, že má zcela nulovou ekonomickou a účetní historii, čímž je zaručena její naprostá bezdlužnost. Takovou společnost bez historie, bez závazků a pohledávek si můžete jednoduše koupit a začít tak rychle své podnikání.

Výhody ready made s.r.o.

Hlavním důvodem vzniku takové předzaložené společnosti je především úspora času a prostředků spojených se založením firmy na vlastní náklady. Pokud byste si společnost zakládali sami, musíte počítat s tím, že na to budete potřebovat i několik týdnů.

Byrokratický model nastavený v současné době v České republice řadí náš stát až na 87. místo mezi jinými zeměmi v délce trvání zahájení podnikání.

Podnikání díky ready made s.r.o. však začnete rychle a na vrub nové firmy nezatížené žádnou minulostí. Sídlo takové společnosti je zapsáno jako neutrální místo, které při převodu můžete změnit kamkoli budete potřebovat.

Všechny předregistrované společnosti splňují zákonem stanovené podmínky (od uvedení předmětu podnikání, registrování k dani, až po splacení základního kapitálu) a jsou tak naprosto legální.

Zápis změn

Takovéto založení s.r.o. je vám k dispozici okamžitě a v případě nutnosti ji lze na základě notářského zápisu zapsat na nového majitele i do 24 hodin. Postup je snadný: svolá se valná hromada, na které dojde k odvolání současného jednatele, následnému zvolení jednatele nového a zároveň k sepsání souhlasu s převodem obchodního podílu.

Pokud by se nedělal zápis prostřednictvím notářského zápisu, bývá lhůta k zápisu změn v obchodním rejstříku asi pět pracovních dnů. I tato lhůta je stále mnohem výhodnější než založení firmy vlastními silami.

Firma s historií

Někdy je ale výhodné mít společnost s historií. Dobrý prodejce by vám měl nabídnout ze společností, u kterých si můžete vybrat nejen předmět podnikání, ale i variantu s historií.

V takovém případě by se jednalo o společnost, která je v obchodním rejstříku zapsána již nějakou dobu a má případně i účetní historii. Taková společnost je pak ideální pro získání různých bankovních úvěrůpůjček či pro vyřízení dotací.

I tyto společnosti jsou zcela legální a způsob prodej a změn v zápise je totožný jako u společnosti bez historie.

Autor: Parkerhill.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 140 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Tagy:

Napiš první komentář! ↓

Zatím tu není žádný komentář... Odstartuj to vyplněním formuláře níže.

Co si myslíš ty?

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist