Rammi.cz

Rammi.cz náhodný obrázek

Eurotel CDMA

Únor 28th, 2006 · Komentářů: 3 · Počítačové tipy

Takže poté co jsem zavrhnul řešení 802.cz jako pro mne nepoužitelné, šel jsem do Karvinské pobočky Eurotelu (v Carrefouru), složil jsem tam zálohu 7.000,-kč a pronájem modemu AnyData 1,-kč, podepsal nějaké papíry a šel jsem opět zkoušet připojení z domů, doma jsem byl velmi mile překvapen, modem jsem nainstaloval, vyplnil přihlašovací údaje a vše napoprvé jelo i bez zapojení přibalené externí antény.
Zkoušel jsem měřit rychlost na www.dsl.cz a také jsem byl mile překvapen 512kbps, to je solidní. Měřil jsem i ping, ale co si budeme nalhávat, klasický ping z příkazového řádku na www.seznam.cz trval kolem sekundy a pul a na google téměř dvě sekundy. No takže na online hry to asi moc nebude, ale to mne ani tak nepálí. A tak jsem brouzdal a brouzdal a všiml jsem si, že je to čímdál pomalejší a kolem 10 té večer mi spadla první stránka na timeout. Na třetí pokus se mi tedy podařilo otevřít znovu stránku DSL.cz a naměřit 8kbps, což je několikanásobně horší než GPRS a s dial-up spojením se to také nedá vůbec srovnávat.
S měřením a testováním jsem pokračoval dlouho do noci, kolem 2hé ráno se to začalo zrychlovat a druhý den ráno se rychlosti pohybovaly okolo 128kbps.
Za mesíční poplatek 840,- kč tak dostanete připojení, které není příliž stabilní co se rychlosti týče, ale ve světlých chvilkách to jede docela svižně, těch jsem ovšem bohužel moc nezažil.
Abych to shrnul, CDMA se vám vyplatí JEN v případě že potřebujete mobilní připojení, které je (většinou) o něco rychlejší než GPRS. Pokud ale máte jinou alternativu, pravděpodobně to bude lepší volba.
Já jsem nakonec zjistil že levnější i stabilnější pro mne bude asi ADSL, takže jsem si objednal pevnou linku.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 140 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Tagy:

3 Komentářů ↓

 • polarbear

  brácha má CDMA a zatim si neztěžoval…já mam o pokoj vedle wifku 1024/512 a taky si nežtěžuju 😀
  tak nevim, možná lokalitou, ale to je taky docela divný…možná naopak že sem v praze tady těch CDMA tolik nebude…kdoví

 • Jiří Herník

  No co jsem videl, kdyz jsem tam bydlel, tak je to CDMA docela nestabilni i v Praze, na druhou stranu je tam asi vic BTS nebo jak se tomu na NMT siti rika.

 • Megy

  To je asi těžké…jám mám AnyData, sedím na Praze 6 – Dědina a sem tam to jde přes 1Mbit (měřeno na poooh.cz a dsl.cz) běžně 600 – 800 kbps. Když jsme ve stejné lokalitě měřili jiný modem tak měl horší výsledky…kde je rozdíl nevím. Firmware je podle mne všude stejný, HW asi také 😉
  Megy

Co si myslíš ty?

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist