Rammi.cz

Rammi.cz náhodný obrázek

Cesta do Finska

Září 6th, 2005 · Zatím nejsou komentáře · Ostatní

Tak včera jsem se téměř celý den zabýval svou přepravou z Ostravy (cz) do Espoo (fi). Z Ostravy jsme letěli malým vrtulovým letadlem, ve výšce asi 5000m, rychlostí 400Km/h 🙂
V Praze nás Po přistání povozili autobusem a přivezli nás až před hlavní vchod letiště, takže jsme šli zpátky a přes všechny překážky, jako pasová kontrola, detektor kovů, atd., jsme se snažili dostat co nejrychleji zpět na místo odkud nás odvezli. Dorazili jsme včas na bránu Sí Ilévn (to říkal člověk u detektoru). Letadlo už bylo na místě, ale ještě nás do něj nepustili a dokonce hlásili, že bude mít 40 minut spoždění. Když jsme se zeptali jaký je tedy důvod spoždění, bylo nám řečeno, že letadlo ještě není uklizeno.
Něco málo z technických údajů Výška 10000m, rychlost 520km/h, teplota okolního vzduchu -50°C. Zamýšlel jsem se nad tím, proč se lítá tak vysoko, když je to vlastně dál, ale asi je to více než kompenzováno řidší hustotou vzduchu, takže se může lítat rychleji a je menší spotřeba paliva.
Do Finska jsme dorazili asi jen s 10ti minutovým spožděním. Sehnali jsme mikrobusové taxi a odjeli na hotel.
Hotel, resp. privatel je moc pěkný, každý z nás má k dispozici něco jako garsonku. Tato garsonka mne příjemně překvapila svým vybavením, do kterého patří lednice, mikrovlnka, nádobí, el. sporák a trouba, kávovar, topinkovač, televize, no prostě paráda. Samozřejmostí je i koupelna a záchod u každěho pokoje. A když připočítám zdarma WIFI a saunu, tak už si není nač naříkat.
Hned první den jsme se vydali najít nějaký obchod a nakoupit základní věci pro přežití. Nákup jako takový byl docela komický, protože ve finských názvech se opravdu jen tak nevyznáte. Takže jsem se např u mléka uchýlil k tomu, že jsem chvilku sledoval domorodce, co z toho regálu, kde jsem předpokládal mléko nejčastěji berou a vzal jsem si to taky. Nechtěl jsem si totiž omylem koupit mandlový kefír, nebo něco v tom smyslu. U másla jsem použil stejnou techniku, vejce, torteliny a cibuli jsem naštěstí poznal. Ovšem chleba jsem si omylem koupil s kousky ořechů a meruněk… je to spíš taková buchta. 😉 Pořídil jsem si ještě párky a kečup a šel jsem k pokladně, platil jsem poměrně příjemných €13. Takže v supermarketu ani moc draho není. Ovšem v takovém pizza bufetu stála pizza €6 až €12, což už mi přijde docela dost, i když se snažím ceny nepřepočítávat na koruny.
Večer jsem zapnul televizi abych zjistil, co nového ve světě, ale vzhledem k jazyku, použitému ve zprávách, jsem se toho opravdu moc nedověděl, ale alespoň jsem hned usnul.

Last MinuteZajeďte se také podívat do Finska


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 140 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Tagy:

Napiš první komentář! ↓

Zatím tu není žádný komentář... Odstartuj to vyplněním formuláře níže.

Co si myslíš ty?

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist