Rammi.cz

Rammi.cz náhodný obrázek

Backlinks genius… Ano či ne?

Srpen 19th, 2010 · Komentářů: 5 · Zajímavé WWW

Už je to cca 14 dní, co jsem zaregistroval do Backlinksgenius (dále BLG) svůj první web. Je to nějaký wordpress, který jsem kdysi koupil i s obsahem, a když nad tím teď přemýšlím, tak se mi počáteční investice dodnes nevrátila. Ale používám ho na různé experimenty.

Jedním z takových experimentů bylo právě i zapojení do BLG. Vše vypadá slibně, naskakuje cca 400 kreditů denně (€ 0,4) tj cca 250 kč měsíčně, což je nejvyšší výdělek, který byl tento nejmenovaný web zatím schopen vydělat. Zkusil jsem nasadit BLG i sem na rammi.cz, kde jsem se kupodivu dostal na velmi podobný zisk (doména rv. 2002, cca 600 článků) ale vydržel jsem to jenom chvilku. Dnes jsem jej zase odstranil. Těch pár centů, které krátkodobě vydělám mi nestojí za případnou penalizaci od vyhledávačů. Nicméně na onom zkušebním webu nechám systém nasazený.

I když jsem jim žádné peníze neposlal a asi ani nepošlu, tak mohu přečerpáním kreditu z obsahového do reklamního účtu linky i kupovat. Tak jsem zkusil pořídit pár linků pro takový můj travel-web pokus. Popravdě moc nechápu jak to všechno funguje, nebo nefunguje, pár linků se objevilo. Některé byly z automaticky přeložených webů, které jsem nahlásil podpoře, kde mi bylo sděleno, že to vyřeší. Nicméně dnes, o den později stále platím za dva linky z automaticky přeloženého webu.

Celé to nějak funguje a zároveň nefunguje, na webtrhu si pořád někdo stěžuje, jak kontroluje linky a platí za takové, které se nezobrazují atd. Dnes se ještě ke všemu objevila konečně podložená informace o tom, kdo za celým systémem stojí.

Ale zpět k tomu zda Backlinksgenius používat…
To co BLG dělá je automatická manipulace s ranky, a to je přesně v podmínkách vyhledávačů uvedeno jako jeden ze zásadních prohřešků. Sice všude tvrdí, že nelze weby vysledovat, na druhou stranu nabízejí API, přes které se toho dá poměrně dost zjistit.
Další věc je, že s dostatkem dat, se dají tyto weby odhalit i bez jakéhokoliv navštívení systému BLG. Pokud bychom tedy brali v úvahu bezzubou kluzuli v podmínkách služby:

„Osoby, které jsou jakkoliv spojené a/nebo pracují pro některý z internetových vyhledávačů se nesmějí do BG zaregistrovat, ani ho nijak využívat, ani pověřit jinou osobu k zaregistrování do BG.“

No ať tak nebo tak, systém budu používat z obou stran i nadále (tzn spíše jako výměnu odkazů), ale jenom na webech, se kterými nemám žádné velké ambice a jejich případné úmrtí mne nebude příliš bolet. Radím zařídit se podobným způsobem.

Pokud máte web, na který píšete placené články přes placla.cz (kterému věřím mnohem více), také nepodoručuji nasazovat BLG, protože:

 1. po případné penalizaci přestane váš web být zajímavý pro většinu inzerentů.
 2. Existující inzerenty akorát tak naštve, když si zaplatí článek, ve kterém se později zobrazí odkazy na jejich konkurenci.

Dělejte jak myslíte, ale čekejte na článek s nadpisem „Já jsem to říkal“ 😉

[poll id=“7″]


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 140 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Tagy: ····

5 Komentářů ↓

 • JersyWoo

  Mohu potvrdit, že po penalizaci webu, ztráci inzerenti zájem o blog. Málo který blog má alexu nižší než půl milionu, aby se inzerntům vyplatil článek na blogu bez ranků.

 • Drago

  Já jsem se spálil s DG a už nikdy více „podvody“ na vyhledávače 🙂

  Btw: Měl by jsi BLG odstranit i z tohoto blogu. To že ho vypneš neznamená že jej není vidět 😉

 • Jiří Herník

  Já čekám až odstraní odkazy, které mi tu nacpal…

 • Frances

  Pekny clanek, neco podobneho jsem chtel napsat, teda chtel jsem napsat ze ten system naprosto nechapu a je pro me nepruhledny. Ty a domecekzkaret jste ale vystihli vsechno podstatne.

 • Jiří Herník

  No, tak ty odkazy jsem si musel odstranit rucne sam. 🙁

Co si myslíš ty?

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist