Rammi.cz

Rammi.cz náhodný obrázek

Proč neprovozuji automaty v celé ČR

Srpen 25th, 2010 · Komentářů: 12 · Podnikání

Zhruba před rokem mě napadlo, že pořídím nevýherní automat… takový, jaké bývaly v maringotkách. Dám ho nějak do pucu a umístím do nějaké hospody, kde se z něj stane pasivní příjem. A když to půjde, pořídím více automatů, a tak dále, vždyť to znáte.

Po dlouhém hledání inzerátů jsem našel někoho, kdo kdysi jezdil právě s takovou maringotkou a pár automatů mu zbylo. Přijel jsem tedy na smluvené místo, a uviděl několik zubožených automatů, přecejen léta hraní a cestování se na nich podepsaly. Nakonec jsem si však vybral… Kvůli hře dvou hráčů jsem si vybral street fighter, přecejen je tam předpoklad odvety a také je třeba vhodit dva žetony 😉

Mimochodem: Automat měl ustříhané dráty od tlačítka, které ovládá jeden z kopů. Když jsem se na to ptal, maringotkář mi řekl:
Oni se to pak moc naučili a hráli moc dlouho, tak jsem odpojil nějaké tlačítka, aby se střídali rychleji.

Nicméně jsem usmlouval zajímavou cenu 2500 kč, zaplatil, a automat jsem si s pomocí kamaráda odvezl. Vypadal však hrozně. Svěřil jsem jej tedy k renovaci. Mé požadavky zněly: Ať se za to nestydím a ať to moc nestojí.

Vrazil jsem do toho další 2.000 kč (potahnutí kobercem, hliníkové lišty, nový povrch některých desek). Nicméně jsme ustrnuli na nových dveřích pro mincovnici a pak také vlastní mincovnici, protože u původní se ukázalo, že fungovat nebude. Později jsem byl nucen nedodělaný automat vzít zpět do svého skladu. To byla asi největší chyba, protože od té doby se na něm už nikdy nic neudělalo. Zůstal mi tedy bez dvířek a bez mincovnice.

Ležel ve skladu, přestěhovali jsme jej i s firmou z Ostravy do Orlové, a zabíral místo v ještě menším skladu. Za tu dobu se mi celá ta myšlenka rozležela a rozhodl jsem se od záměru upustit.

Bylo mi líto ho vyhodit a tak jsem tři měsíce sháněl někoho, kdo by si funkční automat zadarmo odvezl. Nikdo se nenašel, a tak skončil včera ve sběrném dvoru jak je vidět na fotce.

Náklady: 4.500 kč
Můj čas: cca 15 hodin (hledání, koupě, převozy, vymýšlení renovace)
benzín a ojetí auta: všechny cesty dohromady cca 100 km
Zisk: 0 slovy NULA

Tak tenhle offline business nevyšel, ale nevzdávám se!
[poll id=“8″]


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 140 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Tagy: ···

12 Komentářů ↓

 • Petr Soukup

  A nezapojíš si ho do kanclu, ať si mají návštěvy na čem hrát? 🙂

 • Michal Pospiech

  Měli jsme podobný nápad. Vlastně skoro stejný, ale ty jsi se dostal dál. Pořídil jsi alespoň ten automat. 🙂

 • Jiří Herník

  Petr: na takové monstrum tady nemám místo, a navíc potřebuju aby si návtěva nakoupila a zmizla a ne se vykecávala, nebo dokonce hrála hry 😉

  Michal: Nápad je k ničemu, když se nedotáhne, nebo se to aspoň nezkusí.

 • Martin

  Ja bych si ho dal do obyvaku, skoda 🙁

 • Satelitní komplety

  Kolega kdysi kšeftoval s automaty na kávu, jeden mu však navždy zbyl po reklamaci, tak s ním vaří v kanclu kafe. Hází tam místo peněz žetony 🙂

 • Yak

  Udělal jsi chybu, žes ho odnesl do sběru. Měl jsi vyndat board a prodat ho v aukci nějakému sběrateli. Okolo těch 2000 bys dostat mohl, možná i víc, je to známá hra. Sám jsem takto koupil z nostalgie pár boardů a občas si je připojím k televizi přes JAMMA-SCART interface a zavzpomínám na osmdesátá léta.
  Stejně tak se dá koupit za pár stovek mincovník z jiného starého automatu, takže jsi automat klidně mohl rozběhat.
  Škoda vyhozeného kousku, ale možná stejně nakonec skončil u nějakého sběratele, protože ti jsou často s obsluhou sběrných dvorů domluvení, aby jim nechávali zajímavé kousky.

 • Martin

  Škoda, kdysi jsem o něčem podobném taky uvažoval, ale nedošel jsem tak daleko abych ten automat koupil 😀 Každopádně v dnešní době už to považuji za takový přežitek.. Určitě by si to někdo v hospodě nebo kdekoliv rád zahrál, ale přecijen už se trochu rozšířili PC a internet a lidem už se asi nechce utrácet za staré automaty..

 • pampalabusek

  jezis marja, to normalni hnus. A kde jste ho shanel? Podle mne, kdyby jste si dal inzerat nekam, kde chodi liti okolo Pc, mate ho max do tydne pryc. Je to spotrebitelske uvazovani. Jen rejzovat prachy a jinak sup s tim na skladku. Vite proc to nedopadlo? Protoze k tomu nemate zadnej vztah a prvni myslite na prachy a pak na zbytek. Vime, ze u opravdu uspesnych je to naopak. Takze jste to mel odvezt sem:http://www.arcadehry.cz/museum
  Ti by tim jiste nepohrdli a prijeli by si proto sami. Ti by nemohli videt, jak se neco takoveho vyhazuje. Je to stary clanek, ale net je aktualni, dokud existuji odkazy a proto reaguji nekde i 5 let pote.

 • Jiří Herník

  Jo, taky mi bylo líto to vyhodit, ale neměl jsem to kam dát a potřetí jsem se s tím už stěhovat nechtěl. Nikdo v okolí to nechtěl ani zadarmo a abych hledal někde po inzeratech někoho, kdo by si to milostivě odvezl, na to fakt nemám čas.

  A o peníze, o ty šlo samozřejmě až v první řadě. A nestydím se za to!

 • Pepa

  Taky mě občas napadne nějaký takový nápad na pasivní příjem, ale nikdy nemám dost odvahy do toho investovat 🙂

 • Standa

  Myslím, že jsi to udělal správně. S těmito automaty je konec. Dá se to prodat pouze sběratelům a nebo si to občas koupí někdo z nostalgie, kdy si zavzpomíná na dětská léta v maringotce.

 • R.A.

  Do šrotu to muže vyhodit jedině blbec který nezná jeho nynější hodnotu. Jejich cena neustále roste.

Co si myslíš ty?

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist