Rammi.cz

Rammi.cz náhodný obrázek

Zrychlete si firefox

Říjen 22nd, 2006 · Zatím nejsou komentáře · Počítačové tipy

Měl jsem pocit, že firefox omezuje počet připojení na jeden server, a tak jsem po tom začal pátrat. Po chvíli googlování mi již bylo jasné, že jsem měl pravdu. Po další chvilce už jsem měl představu jak tento „problém“ odstranit a jako bonus jsem našel porůznu rozházené informace jak a co ještě nastavit ve firefoxu lépe.
Předem chci upozornit, že tyto hodnoty se hodí pouze pro širokopásmové připojení. Resp. změna k lepšímu bude pravděpodobně např na dial-up spojení nepatrná.

Otevřete si nové okno firefox, do adresního řádku napište „about:config“ a potvrďte…
Obvykle firefox neposílá více než jeden request / dotaz na server v daný okamžik. Pokud však v configu najdete klíče network.http.pipelining, network.http.proxy.pipelining a network.http.pipelining.maxrequests a povolíte pipelining, bude jich posílat několik najednou.
Hodnoty si můžete nastavit poklikáním na položku a to například na tyto hodnoty:
network.http.pipelining: true
network.http.proxy.pipelining: true
network.http.pipelining.maxrequests: 20

Je zde možnost nastavit si ještě spoždění před vykreslováním, bohužel jsem nikde nenašel kolik je defaultní hodnota. Toto nastavení může občas způsobit nepřirozené blikání při načítání stránky. Je to dáno tím, že povolíte zobrazování ještě předtím, než je vlastně co zobrazovat.
Klikněte kdekoliv v konfigu firefoxu pravým tlačítkem a vyberte New -> Integer
do jména vyplňte nglayout.initialpaint.delay a hodnotu nastavte na 0
Na rychlém připojení se mi subjektivně zdá, že po těchto úpravách se stránky načítají rychleji, ale objektivně jsem to zatím neměřil.
I když už jsem našel utilitku, která toto měří a pravděpodobně provádí ještě další optimalizace nastavení, takže vše předchozí můžete zapomenout a stáhnout si fasterfox.
Opět jeden zbytečně napsaný článek 🙂


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 140 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Tagy:

Napiš první komentář! ↓

Zatím tu není žádný komentář... Odstartuj to vyplněním formuláře níže.

Co si myslíš ty?

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist