Rammi.cz

Rammi.cz náhodný obrázek

Bude váha zpětných linků zrušena?

Květen 10th, 2007 · Zatím nejsou komentáře · Ostatní

Google jako vyhledávač dobře nastartoval a chytil se tím, že přidal hodnotu zpětným linkům. Berou je v podstatě jako hlasy za kvalitu obsahu dané stránky. V podstatě je to jeden ze základů jejich search engine. Snad všechny fulltextové vyhledávače tuto myšlenku následovaly.

A tím se otevřel trh se zpětnými odkazy, ať už výměny nebo prodeje a koupě z High GPR stránek. Tento trh však stále roste, a bude tomu tak dokud budou vyhledávače trvat na zpětných lincích jako na jednom ze základních měřítek „kvality“ webu.

Problém však může nastat v okamžiku kdy nakoupených odkazů v určitém oboru bude více než těch přirozených. Otázkou však zůstává zda-li to přispěje ke kvalitě výsledků vyhledávání, nebo jí to ublíží. Pokud jí to prospěje, je to pro uživatele dobré a tím pádem i pro google, protože se jim lidé budou vracet. Na druhou stranu to bude velmi špatné pro začínající stránky, i když budou obsahově lepší než ty zavedené, protože nebudou mít peníze na nákup zpětných linků. A tak to bude muset být něco opravdu vyjímečného, aby je zalinkovali jiní zdarma, nebo budou muset tyto linky získat jinak.

Pokud však google uzná, že to kvalitě vyhledávání spíše ubírá, budou chtít váhu těchto linků odebrat, vrátíme se tedy o dost zpátky. Nebo budou muset vymyslet něco jiného. Pak však bude jenom otázka času kdy se toto „něco jiného“ začne obchodovat.
Věřím, že něco vymyslí, třeba využijí vlastní uživatele k hodnocení obsahu, případně se bude pře google toolbar zkoumat kolik ten který uživatel na které stránce strávil času a podle toho přiřazovat kvalitu. Jenže v tom případě se budou zanedlouho nakupovat placení surfeři, nebo se zase chytnou fazole a podobné projekty, které budou prodlužovat dobu strávenou na stránkách.

Asi není možné vymyslet algoritmus, který by se nedal dříve či později obelhat nákupem čehokoliv. Jakmile totiž něco získá cenu, lidé s tím začnou čile obchodovat. Ať je to shluk několika písmen na webu, či 40 let stará 50 haléřová známka.
Pokud nezaplatí partu lidských editorů, kteří budou dnem i nocí hodnotit stránky, bude s čím obchodovat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 140 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Tagy:

Napiš první komentář! ↓

Zatím tu není žádný komentář... Odstartuj to vyplněním formuláře níže.

Co si myslíš ty?

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist