Rammi.cz

Rammi.cz náhodný obrázek

Zálohování webového serveru přes FTP

Srpen 14th, 2009 · Zatím nejsou komentáře · Počítačové tipy

Řešíte nějak na svých serverech zálohování?
Já jsem řešil zálohou do SVN, ale jak se ukázalo v případě potřeby to není ideální. Vyhořel nám v serveru SSD disk, nechápu proč, pustil jsem jenom krátký prográmek, který na něm měl smazat cca 2 mil. souborů. Ale nepodařilo se, místo toho odešel celý disk i s daty.
No a podle pravidla: zálohování se řeší až po průseru, jsem několik hodin řešil, jaký bude nejvhodnější způsob zálohování.

Prošel jsem spousty free prográmků na zálohování, ale buď byly hrozně překomplikované s nesrozumitelným rozhraním a stovkama různých nastavení, nebo byly jednoduché, ale prostě nefungovaly.
Prošel jsem všech 13 zálohovacích aplikací popsaných zde, ale nic nebylo použitelné.
Hledal jsem dlouho, ale nakonec jsem našel Acebackup. Je to free, je to jednoduché a funguje to. Umí spouštět script či program před a po ukončení zálohování. Což jsem použil pro export DB, abych zálohoval i ty.

Soubory následně zkompresuje, a pošle na FTP, nebo jiný disk. Program řeší i verze souborů a uploaduje pouze ty soubory, které se od minule změnily.
Soubory na FTP lze pak přes tento program procházet, zobrazovat si jednotlivé verze, obnovit je na původní místo, nebo exportovat někam úplně jinam.
Jako třešnička na dortu je pak zaslání reportu na email s volbami „vždy“ a nebo jen „v případě chyby“.

Sice i tento program má pár chyb, tyto ale nejsou pro použití aplikace úplně kritické a ten základ používat lze. Jedinou chybějící funkcí je podpora SFTP nebo FTPS.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 140 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Tagy: ···

Napiš první komentář! ↓

Zatím tu není žádný komentář... Odstartuj to vyplněním formuláře níže.

Co si myslíš ty?

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist