Rammi.cz

Rammi.cz náhodný obrázek

VS .NET a Web v rootu

Leden 16th, 2005 · Zatím nejsou komentáře · Programování

Vytvořit ve visual studiu .net web podle svých představ, který je umístěn v rootu web serveru není vůbec jednoduchá věc.
Tak pokud vás to zajímá, návod najdete kupodivu na stránkách microsoft :), v článku How To Create or Open a Visual Studio .NET Project in the Root Web

Dodatek:
Ale za chvili zjistíte, že se tenro projekt vytvoří jako Console Application. Můžete přepnout výstupní typ na class library, což vám umožní projekt používat. V každém případě bohužel příjdete o všechny ty pěkné udělátka, jako templaty pro webformy a spoustu dalších věcí, které jsou právě web-related. Díky několika hackům provedených převážně z notepadu, lze přinutit Visual Studio nabízet tyto webové „kouzelníky“ i v režimu class library.
A jak na to? To se dozvíte v článku ASP.NET Applications without Web Projects

Dodatek II
Možná, že vám nebude stejně jako mě vyhovovat ani jedno z uváděných řešení. Chtěl jsem zachovat systém původních templatů, ale přitom tam mít i prvky z web projectu.
stáhněte si soubor WebApplication.zip a rozbalte jej typicky do adresáře:
C:\Program Files\Microsoft Visual Studio .NET 2003\VC#\CSharpProjectItems\LocalProjectItems\
Potom se vám v projektu typu class, při kliknutí na „Add > Add new item“, zobrazí ještě jedna složka nazvaná WebApplication. A v té jsou právě web templaty.

A nakonec si nechám tu úplně nejjednodušší metodu,
V IIS manageru si vytvořte nový web do adresáře v kterém chcete pracovat. Nezapoňte nastavit host header, který bude zároveň názvem projektu. Přidejte řádek
127.0.0.1 názevprojektu
do souboru „hosts“
Ve visual studiu vyberte klasicky nový webový projekt, a v řádku pro URL zadejte jenom http://názevprojektu – dejte pozor aby na konci nebylo lomítko, jinak vás to nepustí dál.

A na závěr poděkování Tondovi, za navedení na správnou cestu 😉


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 140 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Tagy:

Napiš první komentář! ↓

Zatím tu není žádný komentář... Odstartuj to vyplněním formuláře níže.

Co si myslíš ty?

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist