Rammi.cz

Rammi.cz náhodný obrázek

Shrnutí roku 2012

Leden 6th, 2013 · Komentářů: 4 · Podnikání

Minulý rok jsem se věnoval zejména vyklízení pozic z podnikání, tedy hlavně eshopování. Zavřeli jsme kancelář, prodal jsem všechno zboží, několik různých webů i domén a na konci roku i samotný eshop www.digimodely.cz jehož převod ještě probíhá. Prodal jsem také podíl v některých mých aktivech a k tomu se tedy váže také založení další s.r.o.

V minulém roce jsem také splatil všechny důležité půjčky a úvěry, udělal generálku auta, založil jsem účty ve Fiu (letos zavřu ty v RB) a celkově jsem se věnoval konsolidaci firemních i osobních peněz. Naučil jsem se totiž hledat a využívat levnější řešení. Jenom na telefonech, různých pojištěních, připojení k internetu, hostingu a dalších věcech nyní šetřím několik tisíc korun měsíčně, aniž by se to nějak negativně projevovalo. Pozor na fixní náklady!

Také se nám loni narodila dcera a musím říct, že mě to přinutilo se trochu víc zamyslet nad místem a podmínkami v jakých žijeme. Proto jsem velkou část minulého roku trávil tím, že jsem přemýšlel, získával informace a hodnotil kam se přestěhovat. Také padlo finální rozhodnutí, že to po novém roce (letos) uskutečníme. Ještě nejsme úplně na 100% rozhodnutí, jestli to bude právě Praha, ale zatím je to nejjednodušší řešení s největším přínosem. Takže už se začínám poohlížet po nějakém slušném bydlení okolo Prahy. Ale o tom více v následujícím článku, na který jsem sbíral materiály několik měsíců.

Téměř celý rok jsem měl takový pocit, že to nikam nevede, a že to jde od desíti k pěti. Eshop dobíhal, drtily mne splátky, a různé jiné pravidelné platby, spousta zboží mi zůstala na skladě, no moc jsem nevěděl jak to zvládnem. Občas jsem z toho byl tak trochu v depresi.

Když se dnes ale ohlédnu, jsem v podstatě spokojený s tím, co se v minulém roce podařilo.

Také snad poprvé v životě vstupuji do nového roku s nějakým cílem, s nějakým životním rozhodnutím a s nějakým plánem, čeho bych chtěl letos dosáhnout. Doteď jsem vždy bral co přišlo. Když např. přišla zajímavá nabídka na práci v Brně, tak jsem ji vzal, stejně tak v Praze, v Ostravě, či v Bratislavě a v návaznosti na to jsem upravoval ostatní parametry života. Letos poprvé jsem priority postavil jinak. Vím co chci a podle toho zařídím zbytek.

Je mi také trochu líto, že jsme konečně kompletně zrekonstruovali byt v Orlové a teď chceme jet pryč. Ale to je daň za to, že člověk neví co chce. Tak snad najdeme slušného nájemníka.

Přeji vám i sobě, abyste si cíle pro rok 2013 splnili.
A pokud žádné nemáte, zkuste se zamyslet nad tím, jestli jste spokojení s tím jak věci jsou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 140 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Tagy: ·····

4 Komentářů ↓

 • Jakub Musil

  Výborné shrnutí! Málokdo přizná i druhou „temnou“ stránku svého podnikání a života vůbec.

  Díky tvé poslední větě jsem se skutečně zamyslel nad svou situací. A už si sepisuji cíle… 😉

 • Petr Soukup

  Drzim palce!
  Prekvapuje me ale, ze byt v Orlove radeji neprodas. S najemnikem budou dalsi starosti a kvuli novemu bydleni asi nova pujcka. Treba to bude o neco vyhodnejsi financne, ale tezko rict, jestli to za to stoji.

 • Jiří Herník

  Díky, no neprodám, stejně už tady jeden byt pronajímáme, takže nějaké zkušenosti mám.
  A V Praze se nevyplatí byt koupit, levnější je pronájem – to radeji za tu stejnou cenu koupim 4 byty tady a ty pronajmu.
  Navratnost bytu na pronajem v Orlove je cca 10 – 15 let v Praze je to 40 – 50 let.
  Takže i kdybych to prodal, tak na novy byt u Prahy to stacit nebude.

 • omalovánky

  rok 2012 byl opravdu dost náročný jak tak koukám nejen u nás,…

Co si myslíš ty?

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist