Rammi.cz

Rammi.cz náhodný obrázek

Prodej bytů v Ostravě

Listopad 5th, 2012 · Zatím nejsou komentáře · Ostatní

Nízké úrokové sazby hypoték v roce 2012 zvýšili v Ostravě zájem o byty. Již od počátku roku se velmi dobře prodávají byty o velikosti 3+1 a to především v tzv. osobním vlastnictví , kdy právě na takovýto typ nemovitosti lze čerpat hypotéku bez větších problémů , pokud je zájemce o bydlení bonitní. Ceny bytů jsou velmi příznivé, za poslední tři roky klesly v lokalitách jako je Ostrava – Jih, či Ostrava – Poruba i o 40%.

Důležitými faktory při prodeji bytu v Ostravě je stav a cena . Nejlépe se prodávají byty ve starší panelové zástavbě po moderní rekonstrukci a lodžií, nebo balkonem a to především v lokalitě Ostrava – Poruba . Samostatnou kapitolou je cihlová zástavba v již zmiňované části Poruba a to především v horní části Hlavní třídy, obrovský zájem je o lokalitu Havlíčkovo náměstí a ulice na 1. a 2. Porubském obvodě , kde převládá cihlová zástavba.

Prodej bytu ve vlastnictví zažívá renesanci také v části Výškovice a Hrabůvka, kde je zájem o bydlení především v nízké panelové zástavbě o velikosti 3+1 a to na ulicích Lumírova , Staňkova, Šeříková, Krakovská, Krestova a Adamusova. O byty 2+1 je v těchto částech Ostravy zájem menší.
O byty v původním stavu , nebo po částečných úpravách je zájem daleko menší a rozhodujícím faktorem je cena, žádnou roli, nebo malou, tady hraje lokalita v níž se byt na prodej nabízí. Toto platí taktéž u nabídky družstevních bytů.

Zájem o prodej garsonky nebo 1+1 v Ostravě mají zájem především investoři , kteří je skupují za účelem jejich dalšího pronájmu nebo podnájmu a tady je hlavním faktorem cena.
Rozdíl prodejní ceny v Ostravě u bytu 2+1 a 1+1 není mnohdy vyšší než 50.000 Kč.

V části Moravská Ostrava je zájem o byty ve všech výměrách a to především v části okolo Komenského parku. Na sídlišti Fifejdy se prodávají velmi dobře byty 3+1 ve vlastnictví a po moderní rekonstrukci.

Velmi kontroverzní až mnohdy nelogický je prodej bytu v části Ostrava – Dubina a Bělský Les, kde se mnohdy prodá dráž byt 2+1 než byt o velikosti 3+1. Významnou roli zde hraje kvalita nabízeného bytu, souhra mezi prodávajícím a realitní kanceláří, která majitele zastupuje při jeho prodeji.

Při prodeji bytů v Ostravě se majitelé stále častěji obracejí na malé a střední realitní kanceláře, nechávají se jimi při prodeji své nemovitosti zastoupit, kdy tyto mají opravdový zájem nabízený byt prodat, dokážou majiteli i zájemci odborně poradit.

V Ostravě se konečně velmi dobře vyvíjí úspěšná spolupráce mezi makléři právě z menších a středních realitních kanceláří při prodeji realit a z této společné práce pak profitují jak prodávající, tak kupující.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 140 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Tagy: ··

Napiš první komentář! ↓

Zatím tu není žádný komentář... Odstartuj to vyplněním formuláře níže.

Co si myslíš ty?

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist