Rammi.cz

Rammi.cz náhodný obrázek

Obnova smazaných dat

Prosinec 7th, 2006 · 1 Komentář · Počítačové tipy

Určitě se vám už někdy stalo, že jste si omylem vymazali soubor. Pokud to bylo obyčejné mazání ve windows, lze soubor nalézt v koši. Pokud však již byl koš vysypán, nebo jste smazali „natvrdo“ tzn shift+delete, soubor již na disku jednoduše nalézt nelze.

Z pohledu filesystem ať už NTFS nebo FAT 16 či FAT32 dojde k tomu, že první znak názvu smazaných souborů se změní na speciální znak, který systému říká, že soubor již neexistuje a jeho původní místo je k dispozici pro další zápisy. To znamená, že k fyzické ztrátě dat v tomto okamžiku nedošlo, neboť na disku se vlastně z celého obsahu ztracených dat ztratil pouze první znak názvu. Problém ovšem je, že kdykoliv od tohoto okamžiku může dojít k přepsání původních dat, daty novými.
Pokud k tomu však ještě nedošlo, je možné použít nástroj Restoration, který takto ztracená data umí obnovit. Kdo si pamatuje z dosu funkci undelete, určitě již pochopil funkci popisovaného nástroje.
Pozor!!! Snažte se s diskem ze kterého chcete obnovu provést co nejméně zápisových operací, takže raději stahujte na jinou partition. Tzn. pokud je ztracený soubor na disku C: stahujte na disk D:
Jak již jsem řekl obnova dat je možná jen v případě, že ještě nedošlo k přepisu původní oblasti souboru na disku. Záchrana disku není to, k čemu je tento program určen, ale myslím, že toto určitě není poslední článek na rammi.cz zaměřený na datarecovery, již se chystá článeček „obnova disku“.

Pokud odkaz nefunguje, najděte se jej na google.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 140 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Tagy:

Jeden komentář ↓

  • Džendys

    Restoration je dobrý, rychlý a free, ale neumí obnovu z přeformátovaného disku.

    Rammi, díky moc za pomoc.

    Chcete také pomoci? Volejte 7 dní v týdnu, 365 dní v roce na 906-2-RAMMI :mrgreen:, tarif 60 CZK za min. Max. částka – shora neomezená. Provozuje RammiTel.

Co si myslíš ty?

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist