Rammi.cz

Rammi.cz náhodný obrázek

O Marihuaně a kávě

Listopad 26th, 2004 · 1 Komentář · Dlouhá chvíle

Na idnesu v diskuzi pod tímto článkem
jsem našel komentář na který mám nutkání reagovat.
komentář zní:
(GUG 26.11.2004 9:38)
Ještě jsem neslyšel o tom, že by se někdo po požití většího množství kávy dostal do duševního stavu, v němž by nebyl schopen kontrolovat své chování, měl halucinace a bludy, že by někdo po předávkování kávou zemřel nebo že by někdo kvůli penězům na kávu někoho zabil.

Ehm… tak to ja jsem o penezich z kávy kvůli kterým se zabíjelo slyšel… teda spíše četl – tuším v mladém světě. Jenze to se odehrávalo v době kdy byla v británii káva zakázána a bylo trestné s ní obchodovat. – tedy stejne jako teď – před legalizací 🙂 u nás s konopím.

A když už jsme u toho… myslíte že nikdy nikdo nezabil někoho kvuli penězům za kadidlo? Ja myslim ze ano – minimalne je to možné. Když uvážíme jak je kadidlo výnosný artikl a jak je ho málo. Taky si myslím že určitě někdy někdo někoho zabil kvůli penězům za hodinky, nebo kvůli penězům na důchod. Když se zabíjí kvůli penězům, tak se podle mne nikdo neohlíží na to odkud ty peníze pocházejí. A kolikrát to ani nemusí být kvůli penězům… statisíce lidí umřelo třeba „kvůli bibli“.

A o tom že káva nikoho nezabila, by se myslím taky daly vést debaty. Proč asi doktoři některým lidem kávu zakazují? – dejte si 10 šálků kávy po sobe a uvidíte jak se budete cítit… na umření to nejspíš nebude (pokud máte zdravé srdce a nemáte kávu zakázanou) ale zkoušel jste někdy 20 šálků? 😉 – Ano, kofeinem se dá taky předávkovat. Predpokladam ze halucinace se v tomto stavu mohou taky dostavit. – ale to je jenom spekulace. No a to jsem ještě neřekl že není evidováno jediné umrtí v příme souvislosti s užitím Marihuany.

Rád se nechám přesvědčit že nemám pravdu. – Ale odmítám argumenty z bible a tak podobně, protože to můžu namítat nějakým úplně jiným náboženstvím kde se například ona marihuana používá (např. posvátné Ghí).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 140 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Tagy:

Jeden komentář ↓

  • Lukáš

    Kdysi jsem učil nějaký kurz Visual Basicu a na něm byl pán, který vystudoval fyziologii. (Vítr ho nějak zavál k tomu, že se momentálně živil v jedné české bance jako programátor, ale to není podstatné.) No a když jsme byli na obědě, další posluchač kurzu se ho začal vyptávat jestli se dá kávou předávkovat a zemřít, protože prý někdy pije kávy kvanta a má trochu obavy…

    Ten fyziolog tvrdil, že pitím kávy se nelze předávkovat natolik, aby to bylo nebezpečné. Nadbytečné látky se stačí vypudit močí. Samozřejmě že pokud máte třeba nemocné srdce tak ano, ale to se tak brát nedá, protože člověka s nemocným srdcem může zabít i jinak zcela zdravá činnost jako třeba pohodová jízda na kole… Takže tak.

    Na druhou stranu říkal, že aplikovat si kofein nitrožilně znamená i v menší dávce jistou smrt, a pěkně nepříjemnou protože člověk zemře na něco ve stylu infarktu.

Co si myslíš ty?

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist