Rammi.cz

Rammi.cz náhodný obrázek

Jednoduchý logický úkol (IQ test)

Červen 9th, 2004 · Komentářů: 5 · Dlouhá chvíle

Při řešení tohoto problému se můžete i dost zapotit. Jeden chlapík ho řešil naprogramováním programu v Céčku, což mu zabralo 37 minut (napsání programu a jeho spuštění pro zjištění výsledků). Jiný jej vyřešil během tří minut.

Zkuste jak dlouho to bude trvat vám:

Skupina U2 má koncert, který začíná za 17 minut. Členové skupiny musí přejít přes most, aby se na koncert dostali. Všichni čtyři se nachází na jedné straně mostu. Musíte jim pomoci dostat se přes most na opačnou stranu. Je noc. Mají jednu baterku. Přes most mohou přecházet najednou maximálně 2 lidi. Každá procházející skupinka, bez ohledu jestli je 1 nebo 2 členná, musí mít u sebe baterku. Baterka musí být vždy z jedné strany na druhou nesená, není možné ji na druhou stranu přehodit ani nic podobného. Každý člen skupiny chodí jinak rychle.

Bono – 1 minuta na přechod
Edge – 2 minuty na přechod
Adam – 5 minut na přechod
Larry – 10 minut na přechod

Např. Pokud by Bono a Larry přecházeli první, trvalo by jim to 10 minut než by se dostali na druhou stranu. Když by se potom Larry vrátil zpátky s baterkou, uplynulo by 20 minut a vy jste ve vaší úloze selhali.

Za touto úlohou není žádný trik. Je to jednoduchá úloha na rozdělení zdrojů, takový jednoduchý IQ test. Údajně jsou dvě řešení, ale já jsem zatím přišel na jedno které je ale 16ti minutové 😉 , tak doufám že mi nekdo prozradíte to druhé.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 140 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Tagy:

5 Komentářů ↓

Co si myslíš ty?

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist