Rammi.cz

Rammi.cz náhodný obrázek

IP kamera TP-Link TL-SC3130 – Zkušenosti

Leden 11th, 2011 · Komentářů: 6 · Ostatní

Tak dlouho jsem přemýšlel jakou kameru pořídit (viz. článek zabezpečení kanceláře), až už jsem nakonec neměl čas a objednal jsem obyčejnou, bez WIFI a bez IR přisvícení. Konkrétně IP kamera TP-Link TL-SC3130 zaplatil jsem za ni cca 1600 kč.
Papírově technické parametry vyhovují (snímač CMOS 1/4″, MPEG-4/MJPEG, rozlišení až 640×480, až 30fps, F2.0 4.0mm, ovládání přes webové rozhraní, detekce pohybu, dual streaming). Ale nikde se už nedozvíte, pro mne dvá zásadní nedostatky a to konkrétně že:

 • Ukládání videa na FTP server je možné pouze max 10 sekundové (a to až po upgrade firmware, předtím uměla jenom fotky).
 • Těchto max 10 sekund se skládá ze dvou neměnných částí 5 sekund před alarmem a 5 po. Takže reálně získáte max 5-7 sekund záznamu pohybu.
 • Motion detection nelze používat ve tmě, protože šum kamery je tak vysoký, že spouští alarm bezdůvodně i při nastavení minimální citlivosti a maximálním treshold. Takže máte za víkend ve kterém se nic nedělo 2000 souborů na FTP (jenom noční).

Jinak při běžném osvětlení funguje vše v pořádku. Kvalita obrazu je dostatečná.

Přemýšlím tedy, jestli mám jít kameru vyměnit za jinou, s IR přisvícením a hlavně zda-li umějí tyto kamery také delší videa než 10 sec.

Pokusím se ji do konce týdne vrátit resp. vyměnit za nějaký vyšší typ. Ale opět nevím jaký 🙂


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 140 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Tagy: ··

6 Komentářů ↓

 • ora

  nechci bejt rejpal, ale tahle kamera je k ničemu (myšleno zabezpečení), nejde u ní zařídit aby zapínala po odchodu atd. Když koupíš ústřednu třeba od Jablotronu, k ní LAN modul a jedno čidlo s kamerou a druhé bez, bude to sice stát 4x krát víc , ale v případě stěhování nebo rozšíření se to dá volně rozšiřovat. Má to bezpečnostní certifikáty – takže pojišťovna na to poskytne slevu atd.

  btw: návod mají tady
  http://www.tp-link.com/resources/soft/201062311454011.pdf

 • Lano

  Mám zkušenosti s IP kamerami od fy Axis. Cenově úplně někde jinde než co ty chceš, tak jenom pro zajímavost: Je to úplná bomba. Sám jsem tomu nevěřil, co to všechno umí a jak spolehlivě to funguje.

 • Jiří Herník

  Ora: 1) nepotřebuju aby se zapinala po odchodu, potrebuju aby byla zapnuta porad a nahravala jenom kdyz se neco hybe.
  2) nepotrebuju slevu 100 kc rocne od pojistovny, abych zaplatil 10.000 kc ZA KAMERU. Rozvadel kabely po kancelari a prestehovat to taky jentak nepujde.

  Ale jestli chces, tak mi to kup a treba na narozky mi to muzes prijit zapojit. 🙂

 • Jiří Herník

  Tak jsem priplatil litr, a vzal jsem si AirLive WL-2000CAM Wireless-G IR
  V názvu kamery, na webu, na krabici i v manuálu je to samý nápis IR, ale když to zapnete, tak se rosvítí mohutné bílé světlo, které teda infračervené rozhodně není.

 • hamos

  Potřeboval bych vědět, jak přesně vypadá přístup na kameru pomocí http://192.168.1.10/index2.htm .
  Je to opravu čistý plynulý signál z kamery (bez panelů a lišt okolo) jak se píše v manuálu ?
  Mám v ůmyslu výstup umístit na vlastní web ale nějak abych se vyhnul režii s konvertováním streamu, refreshování obrázků zasílaných na FTP server nebo nějakému jinému harakiri. Díky.

 • Jiří Herník

  je tam stranka, na ktere je nejaky activeX, ktery si stahuje a zobrazuje ten stream.
  takže ano, jde to dat na web. Akorát nevím, kolik ta kamera utáhne současně připojených klientů.

Co si myslíš ty?

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist