Rammi.cz

Rammi.cz náhodný obrázek

Dokončování projektů

Říjen 21st, 2010 · Komentářů: 5 · Podnikání

Znáte to také?
Člověk dostane super nápad na nový projekt, který bude poměrně jednoduše generovat zisky. Pustím se do toho, vymyslím název, zaregistruju doménu (příp. domény) a začne se na tom pracovat. Jako programátor se do toho obvykle pustím s nadšením sám a jak tak pracuju a zjišťuju co ještě chybí, tak vždy síly ubývají a začínají se objevovat projekty, které mají (subjektivně) ještě větší šanci na úspěch.

Kdysi jsem vždy končil na tom, že se mi projekt tak rozkošatil, že jsem na tom dělal třeba rok a nakonec jsem ho nikdy nedodělal. (Např. eshop hosting, který jsem nidky nedopsal).

Mám teď rozdělané dvě věci, které jsem dosud nedodělal, jedna byla odsunuta do pozadí prioritami již běžících projektů a u druhé se pořád snažím to dokopat do fáze, kdy budu moc udělat první veřejný build, nicméně se pořád objevují nějaké nové chyby. Jedná se o můj první větší projekt v angličtině a zároveň to bude moje první windows aplikace, takže překážek je tam navíc hned několik.

Původně jsem chtěl udělat vše co nejjednodušeji a zjistit jak to bude šlapat, ale později jsem si uvědomil, že je třeba zajistit prodej práv a licencí, ochranu proti krádežím atd. Potom došlo k nějakému zdržení, pak svatba, dovolená a jiné osobní věci.

Na dovolené vždy dostanu pár zajímavých nápadů na další projekty… no a tak je to pořád dokolečka. Nicméně jsem si dal závazek, že nic nového nebudu začínat, dokud nebude tento program v prodeji.

Jak jste na tom vy? Kolik vám leží nedodělaných příp i hotových věcí v šuplíku? Nebylo by dobré vyjít s nimi na světlo, když už je tam investováno tolik energie?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 140 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Tagy: ··

5 Komentářů ↓

 • Pepperos

  Tenhle problém bude vždycky. Ale poslední dobou mám nápady ne na úplně nové projekty, ale většinou na zlepšení těch stávajících, což je jednodušší na implementaci.
  Když mám nějaký nový projekt, uložím si ho do poznámek a začnu na něm pracovat, až ten rozdělaný bude hotový. Jakmile ho dokončím, pouštím se do dalšího a spolu s tím rozvíjím ten původní. Původní projekt se po čase ustálí a je zase čas na ten novější. 🙂

 • Mirek Hoza

  Došel jsem do fáze uvědomění, že je lepší konkrétní „projekt“ dokončit nebo k němu zaujmout jednoznačný (odmítavý) postoj. Jakmile mám rozděláno několik věcí najednou, stojí všechny za prd. Chybí focus a soustředění, pořád mě něco ruší. Snažím se postupně řešit resty a „nerozjíždět“ cokoli nového. Pořádně zaberu, až mi teče do bot, nemám tu správnou vůli a štve mě to.

 • Mirek Hoza

  Cýýýjo, ono to sem kopíruje i komentáře, to je pruda 🙂

 • Jiří Herník

  Ono je to kopíruje i zpátky.

 • Mirek Hoza

  Tak to promaž 🙂

Co si myslíš ty?

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist