Rammi.cz

Rammi.cz náhodný obrázek

Do Asie budeme létat za 920 Kč !

Leden 18th, 2007 · 1 Komentář · Zajímavé WWW

Chtěli byste se podívat do Asie? Přece jen je to již nám jak geograficky, tak kulturně vzdálená oblast, a tak se najde určitě dost lidí, kterí by se tam rádi podívali třeba na dovolenou. Ale cenu letenky v řádu několika desetitisíců není každý ochoten akceptovat. Co kdyby se však našel někdo kdo by Vás tam letadlem vzal v ceně do 1000 kč za jednu cestu, resp. 2000 kč za zpáteční letenku?
To už je něco, čemu se dá říkat low cost traveling, chcete-li hezky česky – nízkonákladové cestování. No a abych pořád jen nevábil, tak Vám povím, že jedna taková Malajsijská low-cost letecká společnost se chystá takovou linku provozovat. Jmenuje se Air Asia, cíl první pravidelné linky by měl být Londýn a mezi destinace by měly patřit Kuala Lumpur (domovské sídlo této letecké společnosti), Čína a Indie.
Podle zpráv, které jsem porůznu četl, by se první let měl uskutečnit již v červenci tohoto roku, a cena za zpáteční letenku by měla být již od 80 USD, je to však cena bez jídla a dalších nadstandardů. V kombinaci s velice omezeným množstvím potravin a tekutin, které si můžete sebou na palubu letadla vzít, to možná vyjde dráž, než si to občerstvení na palubě zaplatit přímo v ceně letenky, jejiž maximální cena je odhadována na 850 USD za zpáteční letenku což je však již cca 18.000 kč a to by zase žádná výhra nebyla. Rozmezí je však slušné a tak si snad každý vybere.
Air asia již údajně pro tyto účely objednala 100 letadel Airbus A320.
Dohady o údájné spolupráci Air Asia se společnostmi Easyjet a Virgin byly popřeny a tak to chtějí asi zvládnout sami. Což konkrétně pro čechy trošku stíží situaci, protože si budeme muset zaplatit za letenky do Londýna, což je pár dalších tisícovek.
V každém případě doufám, že to vyjde a po pár klicích na webu např. student agency, budeme mít možnost se podívat např. do Číny a vrátit se zpět v ceně do 10 000 kč.

zdroje:
BBC
CNN
Tiskové prohlášení Air asia


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 140 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Tagy:

Jeden komentář ↓

 • Asmat

  Nic se nejí tak horký jak se to uvaří – myslím si, že u dalkových low-cost letů to platí dvojnásob.
  Plány jou jedna věc a realita druhá. Že je Air Asia pravděpodobně nejúspěšnější low-cost společností
  v oblasti jihovýchodní Asie, neznamená že se prosadí i na dálkovkách, kde je situace
  poněkud jiná. A btw: ta slibovaná dálkovka se má jmenovat Air Asia X a zmiňované A320 nejsou
  dálková letadla, ty jsou objednaný na lety po Asii. Na lety do Evropy nejsou vhodný.
  Rozhodně počin je to zajímavý, ale nadšení bych mírnil, dokud nebudou známé podmínky.

Co si myslíš ty?

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist