Rammi.cz

Rammi.cz náhodný obrázek

CzechTech 2005

Srpen 3rd, 2005 · Komentářů: 2 · Ostatní

Update: fotky z demonstrace czechtechu
Nejsem z těch, kteří musí být na každém festivalu a po pravdě jsem ještě nikdy na žádném czech tech-u nebyl. To co se ovšem odehrává během posledních pár dnů, mne docela namíchlo. Přečetl jsem, myslím, spousty zdrojů, promluvil jsem si s lidmi, kteří tam byli a dnes je půjdu v 17 hod. podpořit na demonstraci v Praze na letné.
Nelíbí se mi zejména způsob, jakým policie zasáhla proti lidem, kteří ještě neměli možnost ani žádný trestný čin provést – čili presumpce viny. Zablokování příjezdu, čímž znemožnili mimo jiné příjezd cisterny s vodou, a kamionu s přenosnými WC. Nemůžeme se tedy ani divit, že se lidé na místo ubírali nestandardní cestou (přes cizí pozemky), a že po sobě neuklidili – ostatně ani nemohli, protože po pár ranách tonfou by je sbírání odpadků určitě bavit přestalo.
Podle fotek a videí, které jsem viděl, policisté úplně zbytečně používali násilí, neměli čísla a údajně je nechtěli ani na požádání sdělit. A dát místo odpovědi obsahující služební číslo ránu, asi nepatří tak úplně k profesionálnímu přístupu.
Když mi vykradli (několikrát) auto, přišel jsem o pár peněz kvůli podvodu na internetu, byli schopni jen velmi neochotně sepsat protokol, což mi vzalo vždy více než 5 hodin života, proto už některé věci raději ani nehlásím, protože vím, že se nic nevyřeší a 5 hodin se dívat na znechucené obličeje policistů, které si platím, se mi opravdu nechce. To jsem ale trošku odbočil. Chtěl jsem mluvit o tom, že naše policie je prostě taková malá armáda, která řeší politické objednávky silou. Nepatří k základním lidským právům náhodou právo shromažďovat se?
Dalším důvodem, proč jdu demonstraci podpořit je způsob, jakým se z toho všichni vládní činitelé snaží vybruslit. Zprvu vymyšlená fáma o tom, že byl pozemek pronajat pro 50 lidí. Což ovšem oficiálně v rádiu popřel majitel pozemku. Ostatně kdo by si také pronajímal 15 hektarů, na malou párty pro 50 lidí. Navíc teď dodatečně vymýšlejí různé důvody, proč byla akce nelegální.
Má představa je taková, že kdyby nepřekáželi policisté, tak lidé přijedou po veřejné komunikaci na pronajatý pozemek, tam stráví tři dny a jedou domů. Přičemž organizátoři měli zajištěné přenosné WC, vodu a zřejmě i úklid po akci, jak se ukázalo již loni.
Pokud chcete přijít vyjádřit svůj nesouhlas i vy, zde jsou potřebné informace:
Demonstrace a protestní akce:

v Praze ve středu 3. 8. 2005 od 17:00 před Ministerstvem vnitra na Letné.

v Opavě dne 3.8.2005 u Magistrátu města Opavy na horním náměstí v 15:00

v Brně dne 3.8.2005 – opět Česká, opět 18.00

v Olomouci dne 3.8.2005 od 18.00 na náměstí u svaté trojice

v Plzni v Mlýnské strouze 3.8.2005 od 13.00

ve Zlíně na Náměstí míru 3.8.2005 od 17 do 22 hodin

In respect of victims of brutal police attack at free music festival CzechTekk, there is demonstration going to take place on Wednesday (3rd of August) in front of Embassy of the czech Republic, 57 Northumberland Road, Ballsbridge, Dublin 4

Další informace a videa z CzechTechu na http://www.policejnistat.cz/.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 140 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Tagy:

2 Komentářů ↓

 • Zuza

  Uz jsem si rikala, jestli Te nechavaji udalosti poslednich dni v klidu…
  Jo jo, skvely system nam tady funguje:!:
  Jen bacha, at nevyprovokujete byt svou ucasti „3. svetovou“, s timhle pristupem udileni rozkazu
  bych se ani nedivila.

  Good Luck:smile:

 • Rammi.cz » Demonstrace CzechTech 2005

  […] (Jiří Herník po poledni). Zapsáno v Dlouhá chvíle

  Jak už jsem se zmiňoval, včera jsem se zúčastnil demonstrace. Pokud máte zájem i o obrazovou dokumentaci, přikládám pár […]

Co si myslíš ty?

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist