Rammi.cz

Rammi.cz náhodný obrázek

Barcelona, Španělsko – první dojmy

Listopad 15th, 2007 · Zatím nejsou komentáře · Ostatní

Tak, ani to nebolelo a jsem v Barceloně. Cesta trvala od dveri v Orlové ke dveřím v hotelu v Barceloně asi 8 hodin, což si myslím je docela dobrý výkon 🙂

Je to hotel firmy Novotel, se kterými mám již zkušenost z Kodaně. A to takovou, že je všechno fajn, ale za každou hloupost se platí navíc. Chcete Internet? €6 / hodinu nebo €11 na 24 hodin, což by bylo docela přijatelné, ale těch 24 hodin je vkuse. Tzn. že pokud bych se připojil dneska v 5 hodina v 6 odpojil, tak zítra po 5té hodině užse nepřipojím. To je snad ještě horší než starý dobrý dial-up, kde člověku běžely minuty jenom během připojení. Na druhou stranu, mají to tady outsourcované od fy Telefónica, takže za to tak úplně nemohou, nicméně v Dánsku to fungovalo podobně.

Nebo ještě jeden příklad. Myslel jsem, že jsem negramota a neumím zapnout televizi. Postupně jsem mačkal všechna tlačítka na ovladači, některá jsem zkusil i na pár sekund přidržet, ale televize se nezapla, jen si tam tak svítí tím svým malým červeným světýlkem a já tady sedím úplně bez kulisy. V prospektu jsem zjistil, že televize je placená. Kdyby to alespoň bylo jen na některých kanálech, ale ona nejde ani zapnout. To musím ještě zjistit. 🙂

Jinak jsem byl na malém výletě (Barcelona za pár hodin), po cestě jsem však dostal hlad a tak jsem šel hledat vhodnou restauraci. První vypadala moc snobsky a draze, ve druhé vládl dokonalý chaos, do teď mi není jasné, jestli to byla jídelna, restaurace, nebo pivní bar. Šel jsem to tedy zkusit jinam.

Přišel jsem do „restaurant“u sedl jsem si a už u mne byla typická španělka a říkala něco ve smyslu „Grateriso kompente garato fule karsido?“ Vůbec jsem netušil co říká a tak jsem zkusil „Hello, do you speak english or do you have english menu?“ odpovědí mi bylo „Hello, non komprende!“. „English menu“ zopakoval jsem. „No“ mi bylo odpovězeno.

Řekl jsem si, že takhle to teda nepůjde a zkusil jsem to česky „Dal bych si něcok jídlu“, když jsem to doplnil patřičnou gestikulací zjevně pochopila. Zase něco plácala, a já jsem postupně zkoušel říkat slovíčka jako Rice, meat, pasta. Chytla se az na pastu, ale pak asi něco že těstoviny nemají a tak mi nakonec nacpala něco se jménem „Lagusta“ pochopil jsem že „fri patatas“ jsou smazene brambory (angl. fried potatoes) a těšil jsem se.

Záhy přišla ještě jednou a říká „Pasta goriko konfugo por vundo pasta?“ tak jsem kývl a ona za chvili přinesla chleba 🙂 Pak ještě torteliny, nebylo jich moc, ale dal jsem si k nim ten chleba a tak jsem se docela najedl. Už jsem se chtěl zvedat že zaplatím ale přinesla druhý talíř, na kterém byla podle ní Lagusta a podle mě skopový steak s hranolkama.
Bylo to dobré, už jsem byl docela nacpaný a chtěl platit, oznámil jsem to slovem pay a gestem žmoulání šušně. Ale přinesla ještě dezert a pak už jsem ale na nic nečekal a vrhnul jsem se k baru že už chci zaplatit a jít. Venku na lavičce jsem si mohl od jídla v klidu odpočinout.

Přikládám fotky z dnešního výletu, nejsou to žádné zázraky, ale přesto, koukejte:


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 140 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Tagy:

Napiš první komentář! ↓

Zatím tu není žádný komentář... Odstartuj to vyplněním formuláře níže.

Co si myslíš ty?

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist