Rammi.cz

Rammi.cz náhodný obrázek

Výplaty affiliate partnerům

Únor 27th, 2009 · Komentářů: 10 · Podnikání

Tak a je to tady, několik prvních affiliate partnerů na Digimodelech dosáhlo během posledních několika měsíců na výplatní částku. A první si požádal o výplatu. Podle vzoru problémy řeším až nastanou… 🙂 Jak to všechno vyřešit, aby to bylo košér pro FÚ i pro mne?
U lidí, kteří mají živnosťák, je to jednoduché, prostě vystaví fakturu, my ji proplatíme a je vyřešeno. Horší je to u lidí, kteří ŽL nemají.
Uzavřít s těmito lidmi klasickou smlouvu o provedení práce do 150ti hodin ročně je sice cesta, ale musíte státu odvést 15% srážkovou daň, což se těm lidem nelíbí. Údajně existuje ještě nějaká výplatní listina, kterou si normálně dám do nákladů, případně jsem zaslechl ještě něco v tom smylsu, že mi i neživnostník může vystavit fakturu na své rodné číslo místo IČO.
V souvislosti s tím, že živnostenský list potřebujete jen pro SOUSTAVNĚ vykonávanou činnost, tak by to dávalo smysl.
Máte někdo s tímto zkušenosti? Vyřešili jste?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 140 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Tagy:

10 Komentářů ↓

  • Pepe

    Skús sa inšpirovať napr. tým, ako to rieši Invia, alebo ďalší veľkí hráči. Predpokladám, že to majú dobre ošetrené.

  • Outlet

    Zkus webtrh.cz tak ti určitě fundovaně poradí 😉

  • Marek Maťovka

    DPP nemusíš řešit srážkovou daní, může se to řešit zálohovou daní. Pokud by navíc podepsal prohlášení poplatní k dani („růžový formulář“), tak mu ze zálohové daně odečteš slevu na poplatníka popř. i na studenta => Pokud si partner vydělá na DPP do 13 000 resp. 16 000 (student) měsíčně, tak mu vyplásíš plnou částku a odvedená zálohová daň je rovná nule (protože se snížila o slevy na dani). S DPP budeš mít však hodně starostí (mzdové listy a další blbosti…), je to velmi neefektivní takto to řešit s každým aff partnerem.
    Nemůžeš s každým partnerem prostě podepsat „Smlouvu o poskytnutí reklamního prostoru“ nebo nějakou podobnou smlouvu? Jak si to pak každý zdaní reps. nezdaní je už jeho věc. A jestliže by to bylo neoprávněné podnikání (což je), tak to už není tvůj problém.
    Jinak se zeptej smsaffilate z webtrhu, má to nějak zajímavě bezproblémově vyřešeno (jednou o tom na webtrhu psal).

  • Petr

    Z vetsich hracu na trhu to dle meho nazoru dela nejlepe eTarget. Partnery vyplaci firma registrovana na Gibraltaru, etarget je v klidu a partneri taky – zadne dane, zadna administrativni zatez, zadne nebezpeci ze strany financaku.

  • Tomas B.

    Ahoj, když už jsi to nakousnul (to téma), tak jak požádám o výplatu.. Hledal jsem to v administraci affil, ale nenašel. Díky

  • Jiří Herník

    Marek Maťovka… to je nápad, smlouva o pronájmu reklamního prostoru, že jsem na to nepřišel sám.

  • Jiří Herník

    tomas B. posli plz email na hernik at abago.cz a pripadne rovnou fakturu, jinak budem muset podepsat smlouvu o pronajmu reklamnich prostor 😉

  • skelet

    Ahoj, chtěl sem se zeptat jaká je minimální částka pro vyplacení.

  • Petr

    Já mám sice živnosťák, ale třeba v affiliate programu web4u jsem jestli si dobře pamatuju nikde neuváděl, že ho mám a poslali mi jakousi smlouvu o zprostředkování (po dosažení výplatního minima). Takže možná tohle bude jedna z možností.

Co si myslíš ty?

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist