Rammi.cz

Rammi.cz náhodný obrázek

USB WIFI ASUS WL-167G

Duben 14th, 2005 · Komentářů: 4 · Počítačové tipy

Před nedávnem jsem si koupil WIFI do USB 2.0 ASUS WL-167G. Schválně jsem sháněl „Gčkovou“ wifi abych se mohl notebookem, který toto podporuje také, připojovat rychlostí 54Mbps. Ale podle všeho to vypadá že tuto rychlost nelze použít v režimu ad-hoc (tedy peer to peer, bez access pointu). Jsem tedy připojen rychlostí 11 Mbps.
Dosud je vše v pořádku, problém nastává až v okamžiku, kdy váš operační systém je windows 2003 server a chcete si vytvořit software AP. Pokud se totiž budete snažit přepnout adaptér do režimu softAP, dostane se vám chybové hlášky „cannot copy driver to system directory.“
konkrétně mluvím o tomto formuláři:
ASUS wlan card settings
Pokoušel jsem se hledat v eventlogu ale žádný související záznam jsem tam nenašel. Pokoušel jsem se také nastavit práva pro uživatele everyone na celý adresář windows a po neúspěchu jsem to samé zkusil i na adresář program filesasus. Ale nepomohla ani jedna z těchto změn práv, tak jsem vše vrátil zpátky.
Problém tedy zůstal a vypadá to že jediné řešení je počkat až ASUS vydá driver pro windows 2003, v současnosti totiž používám driver pro win XP.
Jinak funguje vše spolehlivě a nemám se zařízením jediný problém, po delším provozu se mírně zahřívá, ale díky větracím dírkám v krytu je to v pořádku. Už jsem se v minulosti setkal i s USB wifi, na které fungovalo spojení vždy jen 20-30 minut pak se spojení přerušilo. Zjistili jsme tehdy že je to přehříváním zařízení, ale to byl naprosto jiný typ a myslím že i výrobce 🙂 Tak tedy u asus wl-167g jsem nic takového ani po 8mi hodinách provozu nepozoroval.
Součástí balení je také úchvatný USB kloub, má sice jisté známky artrózy – v některých polohách nepříjemně křupe, ale funguje v pořádku a umožní vám naklonit a natočit adaptér téměř do jakékoliv polohy. V balení je i krátký USB prodlužovací kabel a CD s ovladači – ale ovladače doporučuji stáhnout poslední z webu asusu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 140 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Tagy:

4 Komentářů ↓

Co si myslíš ty?

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist