Rammi.cz

Rammi.cz náhodný obrázek

Skřítek

Duben 11th, 2005 · 1 Komentář · Ostatní

V pátek jsem byl po delší době v kině. Snad poprvé jsem odcházel docela znechuceně. Příběh bych nazval plytkým a jeho vyjádření „groteskním“ způsobem zavání trošku L’art Pour L’art -ismem. Celý film se odehrává někde v praze, pitoreskní pitvoření hlavních hrdinů je doplňováno záběry z bourání hovězího masa, svlékání prasat z kůže a podobně. Skřítek který se ve „filmu“ několikrát objeví nemá v podstatě s vlastním příběhem nic společného a vůbec by tam být nemusel. Chvílemi mě napadalo že autoři nevěděli jak film pojmenovat, tak přidali pár scén se skřítkem a nazvali film skřítek.
Humor mi připadal místy pubertální, i když na druhou stranu musím uznat že jsem se během filmu asi 3× dobře pobavil a zasmál, ale to je na „celovečerní grotesku“ myslím celkem málo. Zhruba v polovině když jsem čekal že by konečně mohla zábava přijít se tak nestalo a přemýšlel jsem zda odejít, nebo to vydržet. Nakonec jsem vydržel a nestálo to za to.
V druhé polovině filmu se děj ještě snaží z polohy pseudo-komické morfovat do tragikomedie, ale spíše mi to připadalo jako tragická pseudo-komedie s happy endem. No co si o tom myslet?
Reklama na tento film byla snad na každém kroku, bohužel jsem nakonec dopadl jako koupěchtiví zákazníci Carrefouru při jeho povánoční slevové akci.
Na druhou stranu ale ovšem musím říci že v mém okolí je dost lidí, kteří si tento film pochvalovali a líbil se jim. Takže pokud se právě rozhodujete zda na film jít, určitě neberte tento spot jako bernou minci. Pokud máte rádi humor typu „natočto“ a nevadí vám ten stejný „natočto“ vtip 5× za jeden film, určitě běžte.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 140 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Tagy:

Jeden komentář ↓

  • Džendysovo

    Skří­tek
    Tomáš Vorel již v jednom ze svých prvních snímků Pražská pětka (1989), konkrétně v epizodě Výlet na Karlštejn, seznamuje diváky s „lehce potrhlou“ rodinkou, která se rozhodne stéci národní kulturní památku. Všemu šéfuje rázovitý otec…

Co si myslíš ty?

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist