Rammi.cz

Rammi.cz náhodný obrázek

První kroky v timemagementu

Březen 10th, 2010 · Zatím nejsou komentáře · Podnikání

Už několik týdnů pracuju poctivě na odhlášení každého newsletteru, který stejně nečtu, napočítal jsem jich minimálně desítky na každém ze dvou emailových účtů, které používám. A tak se mi včera stalo, že mi poslední email přišel v 9:30 a pak až do dnešního rána nic. Po několika letech se tak historicky poprvé stalo, že jsem za den dostal méně než 3 emaily. Dokud jsem to neviděl, moc jsem nevěřil, že newslettery mi berou tolik času.
Ale to nemá být tématem tohoto článku. Předevčírem večer jsem byl téměř zoufalý z toho, jak se na mne ze všech stran valí tuny práce, kterou musím udělat. A tak jsem se rozhodl s tím něco udělat.
Už dříve jsem slyšel, nebo četl o metodě GTD. Dokonce jsem již dříve vyzkoušel pár aplikací, ale pokud jste nedostali potřebnou dávku teorie, tak stejně skončíte u toho, že si tam zapíšete nákup, pár dalších věcí a za pár dní už nevíte, že tam něco je.

Tak jsem se rozhodl, že tomu věnuji trochu více úsilí. Od kamaráda jsem věděl o webu www.mitvsehotovo.cz a tak jsem jej začal předevčírem večer na mobilu pročítat a dostal jsem základní představu o tom, jak to má fungovat. Byl jsem rozhodnutý tomu dát ještě více, a tak jsem si včera poslechl 2 přednášky. Pokud máte zájem, doporučuji: GTD očima učitele a přednášku Petra Máry

Tím jsem získal základní přehled o tom jak to funguje a co a proč by se tam mělo zapisovat. Od kamaráda jsem si ještě půjčil knížku Mít vše hotovo. Kterou mám v plánu co nejdříve přečíst, abych měl informace přímo od stvořitele systému GTD (Get things done).

Ihned po „absolvování“ těchto seminářů jsem měl potřebu začít s tímto systémem fungovat. Chvíli jsem hledal nějakou aplikaci. Zjistil jsem, že na Macu / iPhone existuje aplikace Things. Já ale využívám Windows a mobil s Android OS, takže jsem chvíli hledal až jsem našel doit.im verze pro windows a android, přesně co jsem potřeboval. Applikaci jsem nainstaloval do PC i do telefonu a začal jsem si sepisovat první projekty / úkoly, některé z nich jsem naplánoval na dnešek.

Dnes ráno jsem přišel do práce a udělal jsem první prohřešek proti této metodologii. Otevřel jsem si email… Ale dobře jsem udělal. Byly tam 4 emaily – dva jsem přeposlal a druhé dva způsobily, že jsem dva dnešní úkoly přesunul na „možná / někdy“. Jeden z těch úkolů byl také napsat tento článek, a tento úkol jak vidíte mám již v této chvíli odšrtnutý.

A co vy? používáte nějaké metody time managementu? Nejaky soft? nebo papirovy zapisnik?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 140 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Tagy:

Napiš první komentář! ↓

Zatím tu není žádný komentář... Odstartuj to vyplněním formuláře níže.

Co si myslíš ty?

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist