Rammi.cz

Rammi.cz náhodný obrázek

přesný čas

Listopad 3rd, 2004 · Komentářů: 5 · Zajímavé WWW

V návaznosti k dnešnímu zkoušení sirén (je první středa v měsíci) se nám tady strhla diskuze o přesném času, narazil jsem na pár webů, které přesný čas ukazují tak tady je nějaký výběr:
Přesný čas doma i ve světě – dovoluje vyhledat přesný čas podle města – Databáze světových měst a obcí obsahuje cca 20 000 položek. U každého města je evidován aktuální čas, časová zóna, zeměpisná poloha (šířka, délka, nadmořská výška) a počet obyvatel. Zkoušel jsem vyhledat orlová a byl jsem mile překvapen.
a ještě jeden citát z webu: Přesný čas na našem serveru je přímo získáván pomocí protokolu NTP z kořenového časového serveru s atomovými hodinami (odchylka času na našem serveru od absolutně přesného času se pohybuje v řádu milisekund). Na Vašem počítači je čas z našeho serveru zobrazován pomocí Java Apletu. Celková odchylka času zobrazeného na Vašem počítači od atomového času je závislá na kvalitě připojení k Internetu. Řádově se pohybuje do 0,5 sec.
Na Atlasu je také služba přesný čas ale ten v podstatě jenom ukazuje odchylku času ve vašem počítači oproti času na serveru + nějaké služby v levém menu, ale ty jsem nezkoušel.
Oficialní americký čas – ukazuje mimo čas také denní a noční zóny na mapě.
A na závěr ještě hodiny ve flashi – ukazují sice jenom čas na vašem počítači, ale mě se líbí 😉


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 140 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Tagy:

5 Komentářů ↓

Co si myslíš ty?

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist