Rammi.cz

Rammi.cz náhodný obrázek

Povolení současného připojení více uživatelů XP SP2

Březen 12th, 2007 · 1 Komentář · Počítačové tipy

V případě, že máte doma na počítači nainstalované Windows XP SP2 a požíváte vzdálený přístup, možná se vám bude hodit tento tip.
Pokud je ještě někdo lokálně na tomto počítači, nemáte při připojení jinou možnost, než tohoto uživatele odpojit. Microsoft ovšem v v jedné z betaverzí SP2 povolil možnost přihlášení více uživatelů přes terminal services. Takže to možné je, stačí jen mít ten správný soubor z toho správného SP.
Popis jak to udělat krok po kroku je tady:
Concurrent Remote Desktop Sessions in Windows XP SP2
Ovšem existují i lidé, kteří myslí na to, že ne každý má čas se hrabat v registrech, bootovat do safe módu a tak dále. A pro ty je vytvořen samoinstalační balíček zde:
Terminal Server Patch
Právě jsem jej nainstaloval, a vše funguje přesně tak, jak bych si představoval. Přítelkyně je doma přímo na počítači, ale já se můžu zároveň připojit přes terminál.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 140 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Tagy:

Jeden komentář ↓

  • Rudolf Krištof

    Dobrý den,
    mám přímo tento problém. Nastal mě sice až za provozu cca měsíc. Kdy jsme se nemohl přihlásit na server a při každém pokusu o přihlášení mě to napsalo chybu, že se nemůže připojit. Zkoušel jsem už ledasco a tak jsem zkusil nainstalovat ten server patch, bohužel to napsalo chybu v tom smyslu že nemam xp sp2/sp3 , což je nesmyls .. mám xp sp3 verze 2002. Nevíte co s tím?
    Děkuji za odpověď

Co si myslíš ty?

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist