Rammi.cz

Rammi.cz náhodný obrázek

Plovoucí konce aukcí na Aukro.cz

Listopad 17th, 2006 · Komentářů: 2 · Zajímavé WWW

Nějakou dobu již používám aukční server Aukro.cz, nakupuji, prodávám, prostě klasika.

Mimo jiné se však také podívám do fóra, již nějakou dobu se tam probírá možnost tzv. plovoucího konce aukcí. Toto fórum však nedisponuje funkcí pro ankety, a tak mi nezbylo, než použít tento web.
Pokusím se vysvětlit princip takovéto aukce. Pro konkretizaci řekněme, že aukce má aktuální cenu 100kč aktuální kupující je Pepa a čas ukončení ve 12:00 a časový úsek prodloužení je 5 minut. Ve skutečnosti může být samozřejmě nastaven jinak. Předem bych chtěl poznamenat, že pravděpodobně nikdo nechce tento typ ukončení aukce jako jediný možný, mohlo by se jednat o volitelnou funkci, případně volitelnou funkci za úplatu. – To jen pro ty, kteří se bojí, že by nemohli zůstat u stávajícího modelu.
Jednalo by se o takovou aukci, jejíž konec by byl posunut na pozdější čas v případě, že v době ukončení zkrácené o časový úsek by došlo k takovému přihození, které by způsobilo změnu kupujícího. Tzn. v 11:58 tj. 2 minuty před koncem aukce přihodí Honza 150 kč, dojde tedy ke změně aktuálního kupujícího a tím by systém automaticky nastavil nový konec aukce na 12:03 tedy čas posledního příhozu + časový úsek (cena však zůstane např na 110 díky „maximalní ceně“) . Pokud by tedy např. ve 12:01 přihodil opět Pepa a to částku 140 kč, aktuální cena by se zvedla na 140 kč, nezměnil by se však aktuální kupující a tím by také nedošlo ke změně konce aukce. Pepa by však měl čas ještě do 12:03 aby přihodil ještě jednou, a tak to provede ve 12:02 a přihodí 200 kč, aktuální cena by se tedy zvedla na 150, konec aukce by se prodloužíl do 12:07, Honza již nemá zájem a tak aukce končí v 12:07 místo ve 12:00 a prodejní cena je 150 kč místo 100 kč.
Všechny situace, které jsem nepopsal by zůstaly stejné jako jsou nyní.
Myslím, že toto vcelku přesně popisuje navrhovany systém a doufám, že je vše srozumitelné.

Prosím hlasujte v této anketě, pokud jste pro zavedení tohoto volitelného typu aukcí. Pokud souhlasíte, ale máte výhrady, hlasujte ano a výhrady napište do komentáře. A vice versa.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 140 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Tagy:

2 Komentářů ↓

Co si myslíš ty?

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist