Rammi.cz

Rammi.cz náhodný obrázek

PC do elektrické zásuvky ve zdi

Červen 2nd, 2006 · Komentářů: 3 · Ostatní

PC do zdiPravděpodobně již tento měsíc bude firma z NewCastle Jade Integration prodávat PC do krabice ve zdi. Tedy PC velikosti standardní elektrické síťové zásuvky, takové, jakou máme pravděpodobně všichni doma.
Běží na něm operační systém Windows CE, má zabudovaný Internet Explorer 6.0 pro provozování Webových aplikací, klienta pro MS terminal (protokol RDP) a také citrix ICA klient.
Procesor může být až 500MHz AMD RISC procesor, což má být údajně ekvivalent 1.2GHz pentia. Může mít až 64MB flash paměti a 128MB RAM. Má 4 USB 2.0 porty, výstup může být na DVI, nebo klasický VGA, může taktéž podporovat dva monitory, rozlišení až 1280×1024 při truecolor (24 bitu). Audio je 16ti bitové stereo a to jak směrem ven, tak dovnitř. Jack PC, jak se zařízení jmenuje, má také podporu WIFI sítí.
Jsou to na tuto velikost úctihodné parametry, zvláště pokud uvážíme, že spotřeba elektrické energie je o hodně menší, než klasické PC. Můžeme říci, že klasické PC má spotřebu něco kolem 80W, Jack PC má mít spotřebu kolem 5W. Použití tohoto počítače je dáno jako střední a nižší třída pracovní stanice, nebo jako terminálu pro server. Ovšem při nasazení jako terminálu je spotřeba energie o něco větší, protože je logicky třeba napájet i server.
Oficiální uvolnění bude 14.-15. června na I.T. Works 2006.
Více informací můžete najít v tiskové zprávě firmy Jade integration. Zařízení má stát asi £209 což je něco pod 9.000 kč bez klávesnice, monitoru nebo jiných periferií. Jedním z prvních zájemců o dodávku je již teď University of Northumbria.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 140 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Tagy:

3 Komentářů ↓

Co si myslíš ty?

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist