Rammi.cz

Rammi.cz náhodný obrázek

O důvěře a bezhotovostním platebním styku

Listopad 4th, 2004 · Komentářů: 9 · Ostatní

Kupuji si nový telefon, rozhodl jsem se pro SonyEricsson K700i, v obchodě stojí něco přes 10 tisíc, ale já se rozhodl že odpovím na inzerát jednoho člověka, který jej nový nabízí za 5000.
Do telefonu mi řekl že sice žije v Praze, ale že teď je v Liberci a chystá se do Drážďan, takže mi může poslat telefon na dobírku. Potom co jsem mu řekl že na dobírku moc nevěřím jsme se domluvili že tedy poneseme riziko napůl.
Já jsem byl koupit kredity na T-mobile v hodnotě 2000 kč a ty jsem mu poslal přes SMS. On šel na poštu a poslal telefon jako klasický balík (ne dobírkou) a teď čekám na slíbený oscanovaný ústřižek z pošty. No a až mi telefon dorazí, tak si ho vyzkouším a nakoupím kredity za zbylé 3 tisíce a zase mu je pošlu jako SMS.
Jeho kolega od něj kredity údajně koupí a tak vlastně dostane „keš“, je to rychlejší a hlavně levnější než western union. Já jsem nikdy neměl go, twist ani oskartu, takže jsem nějak neměl přehled o možnosti použití kreditu jako měny, navíc naprosto lehce převoditelné… V podstatě odevzdáte ve stánku 400kč a oni vám je zakódují do 14ti místného čísla, které potom můžete někomu nadiktovat do telefonu nebo poslat, a on si je zase rozkóduje na papírové peníze, nebo si aspoň dobije kredit. 🙂
Snad není každý podvodník a občas se dá i někomu úplně cizímu věřit, protože jinak jsem přišel o dva tisíce 😉 určitě napíšu jak to dopadlo.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 140 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Tagy:

9 Komentářů ↓

Co si myslíš ty?

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist