Rammi.cz

Rammi.cz náhodný obrázek

Nový server s flash Hrami

Září 15th, 2009 · Komentářů: 4 · Dlouhá chvíle

Tak už je to tady, už i já jsem si spustil vlastní server s flash hrami.
Ano já vím, není to nic originálního, není to nic nápaditého, nemá to jasnou konkurenční výhodu. Je to prostě koupený script, do kterého jsem věnoval navíc ještě několik hodin času a nainstaloval párset her z mochiAds.

Ale co jsem měl jiného dělat s těmi herními doménami? Podle statistik z parkingu namedrive to vychází průměrně 1386 visits měsíčně na všech 5ti doménách, a celkem necelé $4 měsíčně, takže to není ani na registrační poplatky.
To je bída… pokud se mi však podaří, aby se alespoň část návštěvníků vracela, tak by to mohlo být bez jakékoliv další snahy za 3 měsíce vybudovaný traffic cca 100 lidí denně pouze z těchto domén. Pokud připočteme i pesimistický odhad přínosu vyhledávačů je reálné za 3 měsíce dosáhnout cca 200-500 lidí denní návštěvnost.
Jako hlavní doménu jsem vybral www.101her.cz.

Vzal jsem celkem 4 domény ze svého portfolia, které měly nějakou souvislost s flash hrami a nasměroval jsem je všechny na tento nový server. Byly nějakou dobu na parkingu, takže mám základní statistiky. Podle odhadů, které mám dle nabídky na webtrhu by to mohlo znamenat třeba $50-$150 měsičně. Není to žádný zázrak ale už je to častka, za kterou se dá jednou ročně pořídit slušný notebook.

Podle google analytics, který je tam nasazený tři dny (web existuje 4 dny) je denní návštěvnost 40 views denně a všechno je direct traffic. Jen jeden příchozí z vyhledávače a to asi ještě nějakou chybou, protože web není zatím v žádném indexu.

Za nějakou dobu, pokud si vzpomenu, se pokusím udělat nějaké shrnutí. Ale do té doby mám pár věcí k zamyšlení.

1) Je tady možnost nainstalovat tisíce, možná i desetitisíce her s anglickýma popiskama. Kvalita her v takových balících je leckdy pofidérní a mohou spíše odradit. Myslíte že je lepší mít na vebu třeba jen 100-1000 her, které by byly ale ručně vybrané? Lidé mají různý vkus a tak by to chtělo asi filtrovat jen ten nejhorší odpad.
Další věc je, že ty hry se dle četnosti hraní časem přesunou na své pozice – nejhranější nahoře, nejméně hrané na dalších stránkách. Ale tohle dilema mám pořád před sebou

2) Mám možnost nechat si ke všem hrám napsat české popisky, ale říkám si, co mi to vlastně přinese? Tedy kromě nákladů 3-10 tis kč? Bude to stát za to? Je tady reálná šance, že české popisky pomohou v seznamu na nějaký longtail. Názvy her asi nepřekládat.

Co myslíte? Zahrajte si online hry zdarma a Napište do komentářů…


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 140 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Tagy:

4 Komentářů ↓

 • Pavel

  Já jsem onehdy na stejném scriptu spustil
  h r a n i o n l i n e c z
  S nulovou podporou tam chodí jednotky lidí denně. Pravda, je to asi ještě více odfláklé, než to tvoje.

  Ale pokud nehodláš počešťovat nebo linkovat odjinud, tak mi tvůj odhadovaný trafik jen na základě vyhledávačů přijde jako scifi.

 • Jiří Herník

  v soucasne dobe jsem na cca 50 lidech denne a zatim posila jenom seznam cca 3 lidi denne. Ale na web zatim vede snad jenom jeden odkaz a to odsud.
  Jeste na tom zapracuju. Probehne samozrejme registrace do katalogu pres http://www.manreg.cz

 • Jiří Herník

  Jinak co se týče toho odhadu… to není odhad návštěvnosti z vyhledávačů, to je odhad celé návštěvnosti, tzn za 3 měsíce vybudovaní stálí návštěvníci. Nějaké social tooly tam jsou, tak počítám, že stálých návštěvníků (vráti se alespoň 10x) se mi podaří získat alespoň 1% každodenních návštěv a to může udělat za tři měsíce 100 lidí denně.
  Uvidíme.

 • Jiří Herník

  Tak nakonec to netrvalo ani tri tydny a jsem na 100 denne (za posledni 3 dny) kazdy tyden je znatelny narust navstev… doufam, ze se to nikdy nezastavi 😉

Co si myslíš ty?

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist