Rammi.cz

Rammi.cz náhodný obrázek

Nový lowcost účet

Duben 20th, 2009 · Komentářů: 10 · Podnikání

Je to už nějaký ten týden, co se pokouším jít po úsporách. Jedna z věcí, na kterých se dá něco ušetřit je účet v bance. Když jsem si udělal takový přehled za minulý rok, tak mi vyšlo že v ebance (raifce) jsme jako firma zaplatili v průměru cca 2.500,- měsíčně jen za transakční poplatky (příchozí / odchozí platby).
Chvíli jsem přemýšlel o MBank. Ale pro právnické osoby stále účet nenabízejí, takže bylo třeba hledat dál. Dnes jsme založili účet u FIO družstevní záložny. Vedení účtu, plat. karta, příchozí platby, i odchozí platby zdarma, prostě za běžné věci se neplatí.
Dozvěděl jsem se, že během několika měsíců by měli dostat statut banky, takže odpadne ta trapná věc s vkladem 1 Kč.
Neumí sice přístup více lidí na jeden účet, ale alespoň nahlížení je možné díky tomu, že přihlášení probíhá kombinací jméno / heslo. Samozřejmě, že platby a další změny je již třeba autorizovat SMS.
Byl jsem na pobočce v centru Ostravy. Pobočka skromně zařízená, ale překvapili nabídkou kávy. Bohužel jsem si ji nedal, takže nevím, jestli mají presso nebo jenom instantní. 🙂


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 140 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Tagy:

10 Komentářů ↓

 • UvCH

  ja tam taky zalozil firme ucet pred pul rokem a to mi taky rikali ze co nevidet dostanou status banky – ja to potreboval kvuly platbam ze zahranici protoze nemaji svuj SWIFT…no a stale nic 🙄

 • Petr

  Je aspon cislo uctu u Fio normalni napr. 123456789 / 0000,
  nebo je to krypl jako u mbank 123456-321654789 / 6200.

 • pepperos

  Může se přes FIO posílat do zahraničí a ze zahranicí také platby přijímat? Má účet IBAN? Jestli ne, jaký účet bys pro tyto činnosti doporučil? Díky.

 • A

  „Neumí sice přístup více lidí na jeden účet,“ — ale umí. Je možno přidělit práva ke svému účtu jakémukoli jinému uživateli FIO. Dokonce se to dělá přes internetové bankovnictví bez nutnosti jít do banky. Práva se přidělují v granularitě „smí se podívat na výpis“, „smí podat pokyn“, „smí podepsat pokyn“.

 • A

  pepperos: „Může se přes FIO posílat do zahraničí a ze zahranicí také platby přijímat? “

  Slovensko je vnitrostátní (sic!) pro odchozí i příchozí platby; každý účet má stejné číslo (jen s jiným kódem banky) v české i slovenské centrální bance.

  Jiné zahraničí zatím není, ale pracuje se na tom – a budou v EURO zúčtování (tj. jako vnitro-eurozónová platba, podstatně levněji než běžné SWIFT převody).

 • Jiří Herník

  UvCH platby ze zahranici se provadeji pres nejaky sberny ucet u CSOB.
  Petr: ano je to klasicky CU / Kod
  Pepperos: myslim ze nejak platby do zahranici umeji, tusim, ze by to snad melo byt i levnejsi nez pres normalni banku, ale tyhle transakce pravdepodobne delaji pres CSOB
  A: ano, uz jsem to taky zjistil v nastaveni bankovnictvi, ale kdyz ten clovek ucet nema, tak si nejsem jisty, jestli si muze zalozit jenom ucet pro pristup bez uctu produktoveho.

 • Martin

  Petr: U mBank nemusíš používat předčíslí účtu, takže o žádný kripl nejde 😉 Používáš číslo účtu BEZ té předvolby 670100

 • Android forum

  To jako opravdu je mozne ten mbank ucet pouzivat bez toho predcisli? Hm hm vyzkousim si to 🙂

 • pepperos

  Zná někdo detaily zahraničních plateb u FIO? Jak přesně fungují, jak dlouho to trvá a kolik to stojí? Díky.

 • Mirek Hoza

  O tom, že budou banka, mluví už hodně dlouho, řekl bych že o tom mluví už pár let 🙂

  Platby ze zahraničí (mimo plateb z SK, které jsou pohodlně vyřešené pouze přehozením slovenského kódu) se řeší přes sběrný účet ČSOB. U toho sběrného účtu je potřeba, aby druhá strana vyplnila příkaz přesně podle požadavků a toho bych se asi bál. Co se plateb ven týče, tak ty nejsou problém. Pokud jde o platbu do EU, lze použít EURO platbu, cena podle ČSOB, tuším nějakých 250 Kč + tuším 2 Eura pro FIO. Platit jde v různých měnách. U zahraničních plateb je spíš problém na pobočkách zjistit podrobnosti, protože je moc lidí nedělá, v Ostravě jsem bankéřům na téma EURo plateb udělal „přednášku“ já, jejich zákazník, po konzultace s info linkou 🙂 Jak rychle platby ven fungují nevím, protože jsem posílal jen tu EURo platbu, která má snad nějakou pevně danou maximální lhůtu. Pro přesné info doporučuju jejich infolinku.

  Btw. kafe ti Rammi závidím, já vždycky dostanu „jen“ minerálku 🙂

Co si myslíš ty?

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist