Rammi.cz

Rammi.cz náhodný obrázek

Membership v SQL 2005 express edition

Srpen 4th, 2006 · Zatím nejsou komentáře · Programování

Už od včerejška řeším jak dodatečně doinstalovat Membership support do již existující a používané databáze SQL server 2005 express. Klasický tool aspnet_regsql nemá sice problém přidat databázové objekty do „plné“ verze SQL serveru, ale s express edition ne a ne spolupracovat.
Jedna možnost je jít do adresáře C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v2.0.50727, kde si můžete najít scripty
InstallCommon.sql
InstallMembership.sql
InstallPersistSqlState.sql
InstallPersonalization.sql
InstallProfile.SQL
InstallRoles.sql
InstallSqlState.sql
InstallSqlStateTemplate.sql
z nichž si můžete vybrat ty potřebné a spustit je na vašem serveru ručně.
A druhá možnost je přimět nástroj aspnet_regsql k rozumu. A to se dělá následovně:
SQL server express není na adrese „localhost“ ale na adrese „localhost\název instance“ coz je defaultně „localhost\SQLExpress“. Pokud toto do aspnet_regsql wizarda vložíte, můžete konečně rozkliknout seznam databází, ovšem problém je, že pokud máte vaši databázi v adresáři app_data, její název je vlastně plnou cestou k souboru. Cestu k souboru ovšem nemůžete v tomto nástroji do pole jména vložit.
Je tedy třeba zaregistrovat databázi do sql serveru, a to se dá udělat nástrojem zvaným Microsoft SQL Server Management Studio Express. Tímto nástrojem se dá také databáze vyscriptovat, zálohovat, obnovit ze zálohy a prostě všechny běžné úlohy, které by měl management nástroj zvládat.
Po spuštění Management studia vyplňte přihlašovací údaje – adresa serveru je „localhost\SQLExpress“ a Express verze SQL serveru umí jen windows authentification, použijte tedy kteréhokoliv uživatele s přístupem k souboru – nejjistější je to tedy s adminem.
Uvnitř aplikace již jen kliknete pravým tlačítkem na položku „Databases“ a vyberte „Attach“. Pak už stačí jen vybrat soubor z disku, poté můžete ještě změnit název databáze a je hotovo.
Po dalším spuštění aspnet_regsql již vše funguje tak jak má.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 140 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Tagy:

Napiš první komentář! ↓

Zatím tu není žádný komentář... Odstartuj to vyplněním formuláře níže.

Co si myslíš ty?

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist