Rammi.cz

Rammi.cz náhodný obrázek

Jak získat certifikát o kvalifikaci v ČR?

Únor 2nd, 2019 · Zatím nejsou komentáře · Ostatní

Otevřený evropský trh a celá řada atraktivních pracovních nabídek. Už dávno neplatí, že bychom museli hledat zaměstnání ve svém rodném městě nebo dokonce zemi. Přichází k nám celá řada uchazečů o zaměstnání, kteří vystudovali ve své rodné zemi. Jak získat potvrzení o tom, že stupeň vzdělání odpovídá požadavkům na pracovní místo?

Co je nostrifikace zahraničního vzdělání

Nostrifikace zahraničního vzdělání znamená, že získáte potvrzení, které říká, že dosažené vzdělání je rovnocenné s tím, kterého byste dosáhli na české škole. Nostrifikace je nutná u maturitních zkoušek nebo vysokoškolských diplomů, také u vyššího odborného vzdělání, které byly získány v cizí zemi s výjimkou Slovenska.

Nostrifikace diplomu je třeba pokud se v ČR chystáte ucházet o zaměstnání s vyšší kvalifikací nebo pokud chcete pokračovat ve studiu na některé z českých škol. V případě zaměstnání v České republice se zpravidla vyřizuje zaměstnanecká karta nebo modrá karta. Pro jejich vyřízení je ověření vzdělání vyžadováno.

Jak postupovat při nostrifikaci středoškolského vzdělání

Pokud budete chtít nostrifikovat doklad, který prokazuje vaše vzdělání z nižšího stupně vzdělání, než je vysoká škola, povede vaše první cesta k notáři a k soudnímu znalci. Notář vám ověří kopii vysvědčení a soudní překladatel doklad přeloží do češtiny. Je třeba vyplnit žádost o nostrifikaci, tu předat na magistrátu hlavního města Prahy nebo na krajském úřadu.

K žádosti se přikládá překlad vysvědčení a doklad o adrese trvalého pobytu. V případě, že by v získaném vzdělání chyběl některý z povinných předmětů, samozřejmě kromě českého jazyka, je možné skládat dodatečnou zkoušku. Nostrifikace středoškolského vzdělání trvá asi 30 dní.

Jak postupovat při nostrifikaci vysokoškolského vzdělání

U vysokoškolského vzdělání je nutné najít českou vysokou školu, která má akreditovaný podobný studijní program. Odpovídat musí jednotlivé předměty i hodinová dotace na předměty. Vysoké škole doručíte notářsky ověřenou kopii vysokoškolského diplomu přeloženou soudním překladatelem a vyplníte žádost o nostrifikaci.

Ta je dostupná zpravidla na stránkách školy. Vysoká škola vydá stanovisko do 30 respektive do 60 dní. Je možné, že nenajde ve studovaném programu shodu a žádost zamítne. V takovém případě je třeba požádat jinou vysokou školu.

Kolik stojí nostrifikace dokladu o vzdělání

Za ověření středoškolského vzdělání uhradíte, mimo poplatku 30 Kč za notářsky ověřenou kopii, 1 000 Kč. Také budete hradit náklady za soudní překlad podle počtu překládaných znaků. Za ověření vysokoškolského diplomu vybírají školy poplatek 3 000 Kč.  

Nostrifikaci vyřídíte jednoduše

Chystáte se ucházet o pracovní pozici ke které budete dokládat vzdělání?

Připadá vám proces nostrifikace příliš složitý?

Trápí vás časová náročnost vyřízení certifikátu o vzdělání?

Pak se můžete obrátit na pracovní agenturu IRS Czech, která se v dané problematice dokonale orientuje a pomůže vám s celým procesem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 140 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Tagy:

Napiš první komentář! ↓

Komentáře jsou uzavřené..

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist