Rammi.cz

Rammi.cz náhodný obrázek

google desktop engine

Říjen 15th, 2004 · 1 Komentář · Nezařazené

Google nám vydal první veřejnou betaverzi google desktop engine.
Při instalaci se můžete setkat s některými chybovými hláškami jako je nekompatibilní aplikace – více informací dostanete po kliknutí na tlačítko OK. V podstatě jde o aplikace které nějakým způsobem zasahují do nastavení sítě.
Dále pak upozornění na běžící programy jako je Outlook a Internet explorer atd., po kliknutí na OK instalátor tyto programy zavře a ukáže vám následující obrazovku:
google desktop engine interface
Jak vidíte je to vlastně lokální webový server.

Čtěte dále…

Pokud se ovšem podíváte na původní server www.google.com zjistíte že i tam přibyla položka desktop:
google tento odkaz vás však přesměruje právě na ten lokální server.
Vyhledávání je opravdu rychlé, ale počítejte s tím že indexace lokálních souborů bude chvíli trvat. Probíha v pozadí pouze když je počítač nevyužitý a navíc si dává ještě na čas. Na druhou stranu alespoň neobtěžuje v podstatě ani nepoznáte že běží. Také by mu podle tvrzení na stránkách google nemělo vadit pokud potřebujete počítač restartovat nebo vypnout – indexování se zataví a pokračuje po nastartování systému. Položky Outlooku se indexují jen pokud běží outlook.
Google desktop engine zatím prohledává tyto typy souborů: Outlook email, Outlook Express email, AOL IM Word, Excel, PowerPoint, Text and other, Web history, Secure pages (HTTPS) in web history. Prohledávání každé z těchto položek jde zapnout/vypnout.
Další zajímavá věc je že při prohledávání v klasickém google se zároveň prohledává disk, aniž by to jakkoliv znatelně prohledávání zpomalovalo.
google kombinované výsledky vyhledávání
Nakonec, udělejte si obrázek sami, pokud máte windows 2000 SP3, nebo windows XP, tak stahujte na adrese http://desktop.google.com/ vy ostatní máte smůlu… zatím.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 140 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Tagy:

Jeden komentář ↓

Co si myslíš ty?

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist