Rammi.cz

Rammi.cz náhodný obrázek

Finské MHD (YTV)

Září 23rd, 2005 · Komentářů: 2 · Nezařazené

Tak dnes tedy opouštím Finsko, ale jen na víkend, v pondělí se zase vracím na místo činu. Přidávám pár poznatků z posledních dnů.
MHD je tady hodně zvláštní. Místní vlaky sice jezdí poměrně přesně a hlavně mají přehledně udělané jízdní řády – a to i pro cizince. Zato autobusy, jsou docela běs. Na každé zastávce najdete 4 sloupce časů, nad každým takovým sloupcem je název nějaké zastávky. Jenže ani jeden z těchto názvů není název zastávky na které se právě nacházíte. Dedukovali jsme, že to jsou názvy a časy v konečných stanicích, ale to se nám doposud nepodařilo potvrdit ani vyvrátit.
Na webu je ovšem plánovač tras místní MHD, která se ovšem jmenuje YTV. Tam jednoduše zadáte ulici a č.p. z kterého vycházíte a stejným způsobem i adresu na kterou se chcete dostat. Všechno vypadá pěkně, napíše vám to i jak dlouho půjdete na zastávku pěšky, kolik kilometrů celkem pěšky ujdete a podobne veci. A to už se pomalu dostávám k jádru pudla, na zastávce totiž ten autobus nikdy není v uvedeném čase. A to ani přibližně například ráno bychom meli být na zastávce v 8:12, ale vypozorovali jsme ze člověk, který jezdí obvykle s námi stejným autobusem, přicházi na zastávku až v 8:21. Zřejmě ví něco co my ne. Autobus ale jezdí pravidelně v 8:25, takže jsme začali taky chodit až na 8:20.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 140 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Tagy:

2 Komentářů ↓

 • dasak

  Zdárek!

  Tak si takhle v neděli večer brouzdám na internetu a hledám odkaz, jak správně napsat CV
  a objeví se mi tato stránka.. klikám na odkaz Finsko a čtu a nestačím se divit:shock:, odkud pochází
  právě tyto česky psané řádky..
  S mnohým musím jen souhlasit, např.že přes veškerou slibovanou 😉 finskou přesnost je nejjistější
  nastoupit do vlaku..

  Nevadí mi ani moc, že o CV si budu muset přečíst jinde..
  Tak dobrou
  Dáša, Helsinki

 • kremik

  i když trochu se zpožděním – finské mhd busy (alespoň v tampere) fungují tak, že na jízdních řádech jsou skutečně jména konečných. protože ovšem autobus zastavuje na znamení ve všech zastávkách, tak není možné určit přesný čas v kolik na zastávce bude a to je ten důvod proč je to divočina. na druhou stranu, když už je člověk v busu, tak alespoň nestaví každou minutu, ale plánovat se s tím nic nedá. kremik

Co si myslíš ty?

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist