Rammi.cz

Rammi.cz náhodný obrázek

Datové schránky v praxi

Červenec 23rd, 2009 · Komentářů: 2 · Podnikání

Tak jsem se po pár týdnech, co nám přišly přihlašovací údaje do schránky rozhodl, že se podívám, co to pro nás připravili.

Musel jsem prvně přidat 2 bezpečnostní vyjímky, kvůli neautorizovaným certifikátům, nainstalovat 8 MB doplně pro firefox 602 XML form filler. Instalace tohoto doplňku probíhá tak, že kliknete na instalovat, což nejde, takže jste přesměrováni na „ruční instalaci“, potom čekáte, až se vám plugin stáhne a potom restart FF.
Po novém spuštění FF jsem čekal dalších pár minut, než se instalace provede a na závěr, aby to bylo jednodušší, tak jsem klikl na „restartovat“ myslel jsem, že to bude zase restart FF, ale ouha, proste mi to vyplo kompa a prisel jsem o vsechny otevrene dokumenty včetne tohoto článku.

Potom jsem třikrát po sobě vložil správné jméno a heslo, ano opravdu to bylo správné od začátku… počtvrté jsem si došel pro chybovou hlášku:

Chyba zabezpečeného spojení
Při spojení s login.mojedatovaschranka.cz nastala chyba.
Partner protokolu SSL neočekával obdržení inicializační zprávy.
(Kód chyby: ssl_error_handshake_unexpected_alert)

A popáté mne to už přihlásilo. To je asi kvůli testu trpělivosti uživatele.

Na stránkách jsem si změnil heslo, které bylo označeno za „rozumně odolné“ 🙂
Ovšem ihned nato jsem byl informován, že: Vaše poslední přihlášení proběhlo dne. Platnost Vašeho hesla již vypršela! Hmm, že by platnost hesla byla jenom 10 sekund?

No a toto všechno jsem absolvoval jenom pro to, abych si mohl nastavit posílání upozornění na můj email.

Ach jo, proč všechny aplikace za milióny obsahujou tolik školáckých chyb? kdybych tuhle aplikaci chtěl prodat firmě za 20 tis, tak to nepřevezmou, protože se jim nemůžou přihlašovat zákazníci.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 140 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Tagy:

2 Komentářů ↓

  • Luboš

    Taky jsem si jí teď objednal, každou chvíli čekám přístupové údaje. Kdybych četl tohle dřív, snad bych do toho ani nešel, protože z těhle věcí jsem měl právě jedinou obavu. Ještě štěstí, že se to dá kdyžtak zase zrušit.

  • Datové schránky po Nté | Rammi.cz

    […] Dnes mi po dlouhé době přišel email, že mi přišla datová zpráva. Horko těžko jsem vzpomínal jaká je adresa na prihlaseni do datové schránky. […]

Co si myslíš ty?

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist