Rammi.cz

Rammi.cz náhodný obrázek

Balená voda a vzduch

Leden 4th, 2005 · Komentářů: 5 · Dlouhá chvíle

Prodávat vodu bylo odjakživa snem každého obchodníka – je jí všude dost a dá se přidat do všeho. Mlýny se snaží prodávat mouku s co největším podílem vody, a pekárny se naopak snaží kupovat mouku co nejsušší aby do ní mohli přidat svoji vodu.

Stejně je to i s masem, a třeba šunkou. Konkrétně do té směsi zbytků masa, uhlohydrátů a živočišné bílkoviny nazývané šunka se vody vejde i víc než polovina. Ale dostali jsme se dál – Voda se prodává už i jako samostatný produkt, stačí ji zabalit a polepit etiketama z přitažlivým a zdravě vyhlížejícím textem a rázem je z vody obyčejné, voda zdravá.

Doma piju vodu z vodovodu. Je to asi jednak z lenosti a druhak si myslím že když si koupím balenou tak je to vlastně ta samá co mi teče z kohoutku, jenom že jsem tím kohoutkem neotočil já, ale někdo jiný. A ten někdo jiný si to samozřejmě nechá zaplatit. To je také důvod proč je balená voda více než 100× dražší než voda z kohoutku. Na severní moravě kde žiji dosahuje voda z kohoutku parametrů tzv. „Kojenecké vody“ takže lepší už v obchodě asi ani neseženete.

Ano, voda z vodovodu obsahuje chlór, na druhou stranu nikdo vám nebrání si vodu nechat „odstát“. Chlór ve vodě moc dlouho nevydrží, přecejen je to plyn a tak stejně jako oxid uhličitý z otevřené minerálky časem z vody vyprchá.

Ovšem, existují ještě minerálky s vyáženým poměrem minerálů, bez vyváženého poměru minerálů a s převáženým poměrem minerálů, bohaté na hořčík, na sodík a pro mne za mne třeba i na kadmium a olovo. Ale myslím že tyhle minerály stejně dostanete v mase, v bramborách, v másle, v chlebu a prostě v běžných potravinách. Nehledě na to že jsou do jisté míry obsaženy i v oné vodě z vodovodu. No prostě obchodníkům se sen splnil a vodu prodávají, zisk na tom mají. Kolem vody je docela velký kolotoč a možná tam hrají svou roli i úplatky a podobné věci… to by jeden nevěřil.

A tak se obchodníkům splnil sen… prodávají vodu a lidé jsou spokojení a jejich vodu kupují. Hmm… co teď? – pojďme k vyšším cílům. Malý ten, kdo malý zná jen cíl. Budeme prodávat vzduch.

Stačilo by ho přeci jen natlačit do nějakého spreje s aplikátorem, a vybavit nápisy jako přírodní horský vzduch. Případně vzduch s vyváženým poměrem plynů – optigas. Nebo svěží vzduch s příchutí pomerančů bez kalorií. Nebude to tak těžké.

Ale vlastně co to plácám, tohle všechno už samožřejmě vymyslel někdo dávno dávno…

Koneckonců objednejte si sami třeba balený energický kyslík s příchutěmi citrón, eukalypt, višně a peppermint.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 140 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Tagy:

5 Komentářů ↓

 • Lukáš

  Sice existují balené vody které jsou skutečně výrazně čistší (např. některé kojenecké vody), ale obecně máš pravdu.
  Navíc balená voda, která stojí na světle a teple (stačí pokojová teplota v obchodě) může být „zkažená“ – tedy můžou se tam namnožit různé breberky. Lidi to kupují a myslí si jak je to zdravé. Přitom je to často opačně, navíc to stojí peníze, doma zabírá místo a zatěžuje naše prostředí k životu odpadem. Pozitivní je že to taky něco váží, takže při tahání balených vod do schodů dochází k hubnutí nosiče, což v naší zemi s vysokým výskytem obezity určitě plus je.

 • Aida

  V otázce balených vod se s tvým názorem dá obacně souhlasit (asi jako Lukáš), jenomže s tím vzduchem respektive kyslíkem už je to jinačí. Pokud se skutečně jedná o kyslík s příchutí, což asi ano podle mého 30s na webu výrobce, tak nejde o obyčejný vzduch ale pouze o jeho složku cca 20%, pokud je množství kyslíku ve vzduchu větší krev se lépe okysličuje a buňky dostávají více kyslíků. Používá se to třeba pro rychlejší hojení zranění u sportovců. Pokud jsi viděl Básníky, tak je to jasné.

 • JIM

  Kdyby voda z kohoutku obsahovala chlór, tak ty by si tu už nebyl :D. Jinak souhlasím, že je blbost kupovat balenou vodu …

 • Balená voda

  Na druhou stranu, v dnešní byrokratické době se jistě hodí, že se balená voda dá odepsat jako daňově uznatelný náklad, což se Ti u vody z kohoutky asi nepodaří 😉

 • Jiří Herník

  no to sice jo, ale i po odepsani nakladu bude porad drazsi nez voda z kohoutku, takze se to nevyplati.

Co si myslíš ty?

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist