Rammi.cz

Rammi.cz náhodný obrázek

ATI je lepší než nVidia? pche

Červenec 26th, 2004 · 1 Komentář · Ostatní

Poprvé v životě jsem se nechal přesvědčit že ATI může být lepší koupě než nVidia a takhle to dopadlo…

Včera jsem se rozhodl konečně přeinstalovat si svůj domácí počítač, který byl ovšem předtím používaný jako server, takže např rozdělení disků bylo na domácí použití naprosto nevhodné.
Kromě toho se mi nepodařilo zprovoznit AGP, což u serveru není moc podstatné, ale když už jsem si do něj pořídil pořádnou grafiku (Sapphire ATI Radeon 9600SE), tak bych byl rád aby pořádně fungovala.
Po reinstalaci windows jsem nainstaloval grafické drivery – catalyst. Když jsem spustil DxDiag tak jsem zjistil že AGP stejně nefunguje.
Uvědomil jsem si, že ovladače AGP už nejakou dobu nejsou věcí výrobce grafické karty, ale výrobce fošny.
Takže moje deska se jmenuje ABIT BE7-Raid na jejich stránkách jsem opravdu stáhl nějaké ovladače čipsetu – intel Inf update 5.0, odinstaloval jsem grafické drivery, nainstaloval ovladače, restartnul pecko a po novém najetí jsem v dxdiag konečně našel AGP: enabled. Počkal jsem až se zpátky doinstalujou drivery grafické karty a udělal jsem ještě jeden restart. – Už to vypadalo dobře.
ALE… po novém najetí systému to po mě chtělo klasicky Ctrl+Alt+Del a heslo… když jsem heslo zadal chtělo to po mě zase Ctrl+Alt+Del chvíli jsem přemýšlel jestli už jsem tohle náhodou nedělal, ale zkusil jsem to ještě asi 5× – bez výsledku.
V safe módu jsem odinstaloval grafické drivery, restartnul a po zadání hesla se začaly instalovat drivery grafické karty, když jsem restartnul situace s přihlášením se opakovala.
Přeinstaloval jsem ještě jednou celý systém a ze stránek výrobce čipsetu jsem si stáhl inf update verzi 6.0.1, ale problém se opakoval. zkoušel jsem i některé starší verze Catalyst… bezúspěšně.
Takže teď mám doma provozu neschopný počítač a jsem zvědav jak dlouho budu tohle řešit než se to podaří.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 140 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Tagy:

Jeden komentář ↓

Co si myslíš ty?

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist